Artist Name
Prince
(1 users)

Data Complete
100%

Members
1 Male

Origin
Minnesota, USA

Genre
Funk

Style
Urban/R&B

Mood
Energetic

Born

1958

Active
1976 to 2016

Record Label

Warner Bros. Records



Alternate Name
The Artist Formerly Known As Prince


Most Loved Tracks


Music Video Links


Upcoming Live Shows
No upcoming Live Shows

Artist Biography
Available in:
פרינס רוג'רס נלסון (באנגלית: Prince Rogers Nelson;‏ 7 ביוני 1958 - 21 באפריל 2016), היה ידוע בשמות הבמה שלו, פרינס ("נסיך"), Princesymbol.png, או לעתים כ"האמן שהיה ידוע בעבר כפרינס", היה מוזיקאי אמריקאי.

למעלה מ-150 מיליון עותקים מאלבומיו נמכרו, ובזירה הבינלאומית המצליח ביותר מביניהם הוא Purple Rain - פסקול לסרט שיצא לאקרנים בשנת 1984 ובו פרינס שיחק בתפקיד הראשי.

פרינס נחשב לאחד מהיוצרים החשובים בדורו, כאשר יצר שילוב ייחודי בשם ה-Minneapolis Sound (על שם העיר מיניאפוליס בה נולד) הכולל אלמנטים של פאנק, מוזיקה אלקטרונית, רוק ורית'ם אנד בלוז.

היה ידוע במיומנות הגבוהה שלו בעשרות כלי נגינה, והלהיטים הגדולים שלו כוללים בין היתר את "Cream", "When Doves Cry", "Kiss" ו-"1999".

ב-1984 זכה באוסקר על שיר הנושא של הסרט "Purple Rain", וב-2006 זכה בפרס גלובוס הזהב על כתיבת וביצוע השיר "Song of the Heart" עבור הסרט "תזיזו ת'רגליים". מגזין רולינג סטון דירג אותו במקום ה-27 בקטגוריית האומנים הגדולים בכל הזמנים, ובשנת 2004 צורף אל היכל התהילה של הרוקנרול.



Wide Thumb


Clearart


Fanart


Banner


User Comments

zag says: 1 year ago
Bit of a recording legend!


Status
Unlocked
Last Edit by DrFink: 06/Mar/19

External Links