Data Complete
100%

Members
3 Male

Origin
London, England

Genre
Trance

Style
Electronic

Mood
Rousing

Born

2000

Active
2000 to Present...

Cutout


Alternate Name
Above and Beyond

Most Loved Tracks
3 x Above & Beyond - Alone Tonight
3 x Above & Beyond - Can't Sleep
2 x Above & Beyond - Sun in Your Eyes
2 x Above & Beyond - Northern Soul
1 x Above & Beyond - Can't Sleep


Music Video Links


Upcoming Live Shows
Gashouder, Netherlands, Amsterdam (10/Mar/2022)
Gashouder, Netherlands, Amsterdam (11/Mar/2022)
Place Jean-Beliveau, Canada, Quebec City (19/Mar/2022)
NOS Events Center, US, San Bernardi (25/Mar/2022)
Unknown venue, US, Washington (30/Apr/2022)

Artist Biography
Available in:
Above and Beyond – grupa tworząca trance, założona w 2000 przez Jonathana "Jono" Granta, Tonego McGuinnessa oraz Paavo Siljamäki. Grupa znana jest z produkcji oraz remiksowania progressive trance.
W każdy piątek, o godzinie 20.00 czasu polskiego, prowadzili w radiu Anjunabeats w Londynie swoją dwugodzinną audycję Trance Around the World.
10 listopada 2012 wystartowała ich nowa audycja Group Therapy Radio. Above and Beyond wydało swój pierwszy album (razem z singlem Alone Tonight) w marcu 2006 pod nazwą Tri-state. Pierwszy singiel, Air for Life (nagrany razem z Andym Moorem), został wydany w lipcu 2005. Kolejny album zespołu ukazał się w lipcu 2008. Został on nagrany jako projekt OceanLab, który de facto tworzą członkowie zespołu i nosi on tytuł Sirens of the Sea. Do współpracy nad najnowszym krążkiem zaprosili wokalistkę Justine Suissę. Po dużym sukcesie płyty na początku czerwca 2009, ukazał się krążek OceanLab Sirens of the Sea: Remixed.


Wide Thumb


Clearart


Fanart



Banner


User Comments

zag says: 3 years ago
New album is out! Does anyone know if its any good?

MistahDarcy says: 6 years ago
The best of the best.

zag says: 7 years ago
Yep, fell in love with their tunes back in the 2000's. Check out there new acoustic stuff, especially the gig at Porchester Hall.

docwra says: 8 years ago
Best trance producers on the planet?


Status
Unlocked
Last Edit by lachlan-00
13th Apr 2021

Socials


Streaming


External Links