Album Releases view
Higher (2022)
love (2018)
Nobody but Me (2016)
To Be Loved (2013)
Christmas (2011)
Crazy Love (2009)
Call Me Irresponsible (2007)
It's Time (2005)
Michael Bublé (2003)
Dream (2002)
BaBalu (2001)
+5 Extra releases













Data Complete
90%

Members
1 Male

Origin
Canada

Genre
Swing

Style
Rock/Pop

Mood
Dreamy

Born

1975

Active
---Present...

Cutout


Current Record Label





Alternate Name
Michael Bubble

Most Loved Tracks
4 x Michael Bublé - It's Beginning to Look a Lot Like Christmas
4 x Michael Bublé - Everything
4 x Michael Bublé - Home
4 x Michael Bublé - Feeling Good
3 x Michael Bublé - It's Beginning to Look a Lot Like Christmas


Music Video Links



Artist Biography
Available in:
Michael Steven Bublé (uttales Boo-blay) (født 9. september 1975) er en canadisk storbandsanger, crooner og entertainer. Han er kjent for å fremføre gamle standards på en relativt ny og moderne måte. Debutalbumet hans, Michael Bublé, kom ut i 2003, men større kommersiell suksess fikk han med albumet It’s Time. Hans tredje og nyeste album, Call Me Irresponsible, ble gitt ut 1. mai 2007 og har solgt 3,4 millioner.[1] Til sammen har han solgt elleve millioner album.[2]
Bublé synger jazz og pop, han er kjent for å synge standardene med et mer moderne preg og gi dem nytt liv. Hans egne sanger er mer lik popsjangeren enn de andre standardene og er mer pop med et countrypreg.


Wide Thumb


Clearart


Fanart



Banner


User Comments

zag says: 4 years ago
Only good for Christmas ;)


Status
Unlocked
Last Edit by laurent94jbl1
22nd Dec 2020

Socials


Streaming


External Links