Album Releases view
Higher (2022)
love (2018)
Nobody but Me (2016)
To Be Loved (2013)
Christmas (2011)
Crazy Love (2009)
Call Me Irresponsible (2007)
It's Time (2005)
Michael Bublé (2003)
Dream (2002)
BaBalu (2001)
+5 Extra releases













Data Complete
90%

Members
1 Male

Origin
Canada

Genre
Swing

Style
Rock/Pop

Mood
Dreamy

Born

1975

Active
---Present...

Cutout


Current Record Label





Alternate Name
Michael Bubble

Most Loved Tracks
4 x Michael Bublé - It's Beginning to Look a Lot Like Christmas
4 x Michael Bublé - Everything
4 x Michael Bublé - Home
4 x Michael Bublé - Feeling Good
3 x Michael Bublé - It's Beginning to Look a Lot Like Christmas


Music Video Links



Artist Biography
Available in:
Michael Steven Bublé (Burnaby, Brit Columbia, 1975. szeptember 9. –) háromszoros Grammy-díjas kanadai-olasz dzsesszénekes és színész. Egy Vancouver-i halászcsaládból származik. Jelenleg Vancouverben és New Yorkban él. 2003-as lemeze (Michael Bublé) nagy sikereket produkált az Egyesült Államok slágerlistáin, Kanadában, Ausztráliában és Nagy-Britanniában bekerült a TOP 10-be. A 2004-es koncert DVD-je a Come Fly With Me felkerült a Bilboard Music Video Charts listájára és az ausztráliai TOP 40 album listán is sikeresen szerepelt. Michael Bublénak van két fiatalabb lánytestvére: Brandee és Crystal, az utóbbi foglalkozása színésznő. Bublé nagyapja lemezeit hallgatta, amelyek nagy hatással voltak rá. „Fiatalkoromban a nagypapám volt a legjobb barátom. Ő volt az, aki a jazz egész világának ajtaját kinyitotta előttem, amit látszólag az én generációm mellőz. Habár én szeretem a Rock ’n’ Roll-t és a modern zenét, de valami varázslatos dolog történt velem, amikor a nagypapám először játszotta le nekem a Mills Brothers. A szöveg olyan romantikus volt, olyan valóságos éppen egy olyan dal, amit nekem szánt. Ez volt az a pillanat, amikor láttam a jövőmet. Énekes akartam lenni és tudtam, hogy ezt a fajta zenét akarom énekelni. Bublé-t nagyapja bátorította, hogy tanulja meg a „standard” dalokat, amiket annyira szeret. Még bátorította arra is, hogy vegyen részt Vancouver-ben egy tehetségkutató versenyen, amit meg is nyert, de utólag kizárták, mert még túl fiatal volt. De ő nem keseredett el, és 17 évesen megnyert egy kanadai tehetségkutató versenyt. A következő években további sikereket könyvelhetett el a zenei karrierjében. Elvis-ként fellépett a Red-Rock-Diner-Show-ban és énekelt a Forever Swing musical-revue-ben. Láthattuk 1996-ban a Death Game egyik epizódjában. Egy sor független lemezt adott ki, köztük az egyiket nagyapja tiszteletére. Bublé és Eric McCornack a Here’s to Life című filmhez írtak zenét, és ezért Bublé 2000-ben kapott két Genie Award díjat. Michael Bublének a zenei áttörést a Mack The Knife című dal hozta el, amit az akkori kanadai miniszterelnök Brian Mulroneys lányának, Caroline esküvőjén adott elő 2000-ben. Mulroneys bemutatta David Fosternek – aki, már ekkor többszörös Grammy-díjas volt. Ezután egyenes út vezetett a lemezszerződéshez. Az első albuma – ami a saját nevét viseli- 2003-ban jelent meg olyan klasszikusokkal, mint a Fever, Moondance, The Way You Look Tonight, For Once In My Life (Van Morrison), You’ll Never Find Another Like Mine (Lou Rowes), How Can You Mend A Broken Heart (Bee Gees), Crazy Little Thing Called Love (Queen). Az első album nagy siker volt Kanadában, Ausztráliában és Nagy-Britanniában. Kanadában és Ausztráliában bejutott a TOP 10-be, Ausztráliában első lett. Bublé 2004-ben megnyerte a Juno-Awards a Legjobb Új Tehetség díját és jelölték még a legjobb album kategóriában is, de azt elvesztette Sam Roberts ellen. 2003-as év végén kiadott egy karácsonyi lemezt Let it Snow címen.A címadó dal nagy siker volt az ausztráliai toplistákon. Bublé kiadott egy koncert felvételt Come Fly With Me címmel, ami CD+DVD formában jelent meg 2004 áprilisában. A Come Fly With Me bekerült a Billboard Video Top 10-be. Michael Bublé második nagylemeze az It’s Time nagyobb siker volt, mint az elődje (Michael Bublé). Világszerte a lemezeladások élvonalába került. A Billboard Jazz listáját 80 hétig vezette. Legismertebb dal a lemezről a HOME, amit Bublé, Alan Chang és Amy Foster-Gillies írt. A lemezen található egy fantasztikus duett Nelly Furtadóval, a Quando, quando, quando. Az új lemeze a Call Me Irresponsible (2007) nemcsak feldolgozásokat tartalmaz, hanem 2 db új szerzeményt is. De található még rajta 2 duett is a Boyz II Mennel és Ivan Linsszel. Michael 2009. decemberében eljegyezte barátnőjét, Luisana Lopilato argentin színésznőt. A pár 2011. március 31-én Argentína fővárosában, Buenos Airesben összeházasodott.


Wide Thumb


Clearart


Fanart



Banner


User Comments

zag says: 4 years ago
Only good for Christmas ;)


Status
Unlocked
Last Edit by laurent94jbl1
22nd Dec 2020

Socials


Streaming


External Links