Artist Name
The Beach Boys

(1 users)


Members
4 Male

Origin
Hawthorne, California, USA

Genre
Rock

Style
Rock/Pop

Mood
Relaxed

Born

1961

Active
1961 to Present...

Cutout


Current Record Label

Alternate Name
Beach Boys

Most Loved Tracks
5 users The Beach Boys - God Only Knows
4 users The Beach Boys - Good Vibrations
4 users The Beach Boys - Wouldn't It Be Nice
4 users The Beach Boys - Sloop John B
3 users The Beach Boys - Sloop John B


Music Video Links

Wouldn't It Be Nice?

Good VibrationsArtist Biography
Available in:
The Beach Boys – amerykańska grupa rockowa grająca rock and rolla.
Z grupą wiąże się wiele stylów starających opisać jej fenomen, takich jak surf rock lub sunshine pop. W istocie już w samej nazwie grupy zawarta była deklaracja. Muzyka przez nią wykonywana była tak ciepła jak kalifornijskie plaże. Opierała się na przyjemnych wielogłosowych harmoniach i miękkiej grze elektrycznych instrumentów. Muzycy emanowali radością i fizyczną tężyzną, wiele tekstów propagowało surfing, jazdę szybkimi samochodami i bezproblemowy kalifornijski styl życia. Muzyce tej daleko było jednak do banalności - była ona złożona i perfekcyjna.
The Beach Boys cechowali się największym profesjonalizmem spośród amerykańskich grup połowy lat sześćdziesiątych. W istocie, obok The Byrds byli jedynymi, którzy dotrzymywali kroku brytyjskiej inwazji (zobacz rock). Można się nawet dopatrzyć paraleli pomiędzy The Beach Boys i The Beatles[potrzebne źródło]. Analizując dorobek obu grup można nawet zauważyć, że "chłopaki z plaży", szli nieraz "łeb w łeb" z fab four[potrzebne źródło].
Pet Sounds była jedną z najważniejszych płyt koncepcyjnych obok Are You Experienced Jimiego Hendriksa i Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band The Beatles. Utwór "God Only Knows" z tego albumu został w 2004 sklasyfikowany na 25. miejscu listy 500 utworów wszech czasów magazynu Rolling Stone . Po wydaniu Pet Sounds pojawiło się przełomowe w historii muzyki Good Vibrations. Brian Wilson rozpoczął wtedy prace nad SMiLE, które miało być jego opus magnum. Jednak około wiosny/lata roku 1967 (Capitol już zdążył wydrukować 500 tys. okładek dla SMiLE) okazało się że Brian nigdy nie ukończy swojego dzieła, a jedynie nabawił się załamania nerwowego. Jak sam przyznał w dokumencie "Beautiful Dreamer" były trzy powody, dla których SMiLE nie zostało ukończone: 1) Uważał utwór Fire (Mrs. O'leary's Cow) za straszny i złowrogi, 2) Mike Love sabotował projekt, 3) SMiLE według Wilsona było zbyt eksperymentalne, uważał że ludzie nie są gotowi na tę płytę. Powszechnie uznaje się, że po roku 1967 Beach Boys już nigdy nie powrócili do dawnej formy, a za ich ostatni ważny i kończący pewną erę album uznaje się Surf's Up.
Grupa powracała do życia jeszcze kilkakrotnie, pozostając już tylko reliktem swej epoki. Jedynym nadal występującym pod nazwą The Beach Boys członkiem oryginalnego składu jest wokalista Mike Love któremu towarzyszy Bruce Johnston i grupa stale zmieniających się młodych muzyków.
Począwszy od 1988 roku Brian Wilson prowadzi udaną karierę solową. W roku 2004 ukończył i wydał album Smile, który okazał się dużym sukcesem. W roku 1988 The Beach Boys zostali wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame.


Wide Thumb


Clearart


FanartBanner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by manfeed
26th Jan 2022

Socials


Streaming


External Links