Album DescriptionAvailable in:

Closer is het tweede en laatste album dat new wave groep Joy Division uitbracht. Het is een donker album uit 1980.
Joy Division, dat van 1977 tot en met 1980 bestond en door de zelfmoord van zanger Ian Curtis werd opgeheven, heeft twee studioalbums gemaakt. Het eerste album Unknown Pleasures uit 1979 en album Closer uit 1980. Bij Closer werd er meer gebruikgemaakt van synthesizers en studio effecten. De bandleden van Joy Division hadden elkaar beloofd de band op te heffen wanneer een van hen zou overlijden. Na Curtis' dood werd de band dus opgeheven. De overige leden gingen wel door met muziek maken, maar onder de bandnaam New Order.
Closer wordt wel als afscheidsalbum van Ian Curtis gezien. Curtis schrijft in dit album, dat zeer weinig tot geen optimisme kent, zijn persoonlijke problemen van zich af. De zanger leed aan epilepsie en depressiviteit en schreef in dit album over deze thema's. Het album is uitgegeven nadat Curtis zich op 18 mei 1980 verhing. In het Verenigd Konkinkrijk behaalde dit album de 6e plaats in de UK Albums Chart.
Closer geldt nog steeds als een klassieker. In kink fm's album top 100 aller tijden eindigt dit album vaak hoog, net als Unknown Pleasures.
User Album Review
None...
External Album Reviews
None...
User Comments
