Artist Name
Patrycja Markowska
(0 users)

Logo


Data Complete
40%

Members
1 Female

Genre
Pop-Rock

Mood
---

Style
Rock/Pop

Origin
Warszawa,Poland

Born

1979

Active
2000 to Present...

Most Loved Tracks


Music Video Links
No Music Videos Found...

Upcoming Live Shows
| No upcoming Live Shows |

Artist Biography
Patrycja Markowska (ur. 21 grudnia 1979 w Warszawie) – polska piosenkarka i autorka tekstów.
3 grudnia 2001 ukazał się debiutancki album studyjny wokalistki zatytułowany Będę silna. Znalazły się na nim przeboje „Opętanie”, „Drogi kolego” oraz „Musisz być pierwszy” – duet z Marcinem Urbasiem.
Debiut przyniósł piosenkarce nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Fonografii.

Drugi album studyjny Markowskiej pt. Mój czas ukazał się 16 października 2003. Promowały go piosenki „Kameleon” i ballada „Z twoich rąk”. 17 października 2005 roku został wydany trzeci album piosenkarki zatytułowany Nie zatrzyma nikt, z którego pochodził przebój „Gdy zgasną światła”. Jesienią tego samego roku wystąpiła w drugiej edycji programu Taniec z gwiazdami emitowanego w TVN. Jej partnerem był Michał Skawiński, z którym zajęła ósme miejsce, odpadając w czwartym odcinku.
Patrycja Markowska na koncercie, 2014

15 czerwca 2007 na 44. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie Premiery oraz nagrodę dziennikarzy za wykonanie utworu „Świat się pomylił”. 25 czerwca wydała swój pierwszy album koncertowy Patrycja Markowska Live, który zawierał nagrania na żywo, zarejestrowane w warszawskiej Stodole. Czwarta płyta Markowskiej pt. Świat się pomylił została wydana 1 października. Piosenka „Jeszcze raz” z niego pochodząca promowała polską komedię romantyczną film o tym samym tytule. Krążek Świat się pomylił był pierwszym dużym sukcesem wydawniczym Markowskiej i zdobył status platynowej płyty. 25 kwietnia 2008 piosenkarka otrzymała statuetkę Eska Music Awards 2008 w kategorii Artystka roku. Jesienią ukazała się edycja specjalna albumu, zawierająca przebój pt. „Deszcz”.

11 lipca 2008 zagrała koncert przed Nelly Furtado w Poznaniu, a 20 czerwca 2009 wystąpiła przed Lennym Kravitzem w Krakowie.

26 października 2010 ukazała się piąta płyta piosenkarki pt. Patrycja Markowska. Kilka tygodni po premierze wydawnictwo osiągnęło status złotej płyty, a wkrótce potem platynowej. Płytę promowało pięć singli: „Księżycowy”, „Hallo, hallo”, „Ostatni”, „W hotelowych korytarzach” oraz „Tylko mnie nie strasz”. W teledysku do utworu „W hotelowych korytarzach” zagrał życiowy partner artystki Jacek Kopczyński. 9 listopada 2010 ukazała się płyta zespołu Perfect XXX, na której Markowska gościnnie zaśpiewała w duecie z Grzegorzem Markowskim utwór „Trzeba żyć”.

Wiosną 2013 wraz z Justyną Steczkowską, Markiem Piekarczykiem oraz Tomsonem i Baronem z Afromental zasiadła w jury drugiej edycji programu The Voice of Poland, która ruszyła 2 marca na antenie stacji telewizyjnej TVP2. 28 maja wydała swój szósty studyjny album pt. Alter Ego. Płyta była promowana tytułowym singlem z płyty oraz piosenką „Dzień za dniem”, do których to powstały także teledyski. 14 lipca wokalistka wystąpiła podczas koncertu Lata ZET i Dwójki w Słubicach, gdzie wykonała medley utworów „Break Through” i „Alter Ego” oraz utwory: „Dzień za dniem” i „Księżycowy” (w duecie z Natalią Nykiel).

W listopadzie 2013 Markowska zagrała z zespołem trasę klubową promującą album Alter Ego. Oprócz kilkunastu koncertów w Polsce muzycy zagrali 3 koncerty dla Polonii na Wyspach Brytyjskich. 15 grudnia na ostatnim koncercie trasowym w klubie Hybrydy w Warszawie odebrała złotą płytę za ten album. Teledysk do trzeciego singla „Wielokropek” powstał w Las Vegas. W styczniu 2014 miała miejsce premiera kolejnego singla z albumu „Alter Ego” – „Ocean”. Artystka wykonuje go z Arturem Gadowskim.

31 maja 2014 wystąpiła podczas drugiego dnia festiwalu TOPtrendy 2014 w konkursie Największe Przeboje Roku z piosenką „Dzień za dniem” wśród wykonawców, których piosenki były w ostatnim roku najczęściej granymi w stacjach radiowych. W tym samym festiwalowym dniu, zasiadła w jury konkursu Trendy. 17 sierpnia wokalistka wystąpiła podczas koncertu Lato ZET i Dwójki w Zabrzu, gdzie wykonała utwory „Everybody Needs Somebody To Love” / „Poszłabym za tobą” / „Hush” oraz swoje autorskie utwory: „Ocean” w duecie z Arturem Gadowskim oraz „Nim się zamienisz w żart” – piąty singiel z albumu Alter Ego. W lipcu 2014 powstał teledysk do utworu „Nim się zamienisz w żart” wyreżyserowany przez Jana Macierewicza, w którym wzięły udział dzieci członków zespołu Patrycji. W lutym 2015 zajęła 14. miejsce w plebiscycie radia RMF FM na artystę 25-lecia. 13 kwietnia ukazało się wydawnictwo koncertowe (CD+DVD) Patrycja Markowska na żywo. 19 kwietnia piosenkarka wystąpiła z zespołem w Wembley Arena w Londynie podczas koncertu Top Music Wembley. 26 czerwca wystąpiła z zespołem podczas koncertu Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie, na którym zaśpiewała w duecie z Tanita Tikaram utwory „Księżycowy” oraz „Good Tradition”. 13 listopada 2015 ukazał się album zespołu Pectus, Kobiety, na której Markowska zaśpiewała w duecie z wokalistą zespołu, Tomaszem Szczepanikiem utwór „Między słowami”. 18 grudnia 2015 miała miejsce premiera teledysku do utworu Markowskiej „Nawigacja”, skomponowanego z okazji 10. jubileuszowej edycji charytatywnego Kalendarza Dżentelmeni 2016.

2 czerwca 2017 roku miała miejsce premiera jej nowego albumu studyjnego zatytułowanego Krótka płyta o miłości. Zapowiedzią nowego albumu była premiera czterech utworów, które piosenkarka nagrała w duecie z innymi wykonawcami; do utworów nakręcono teledyski: „Wyznanie” (Leszek Możdżer), „Nie potrzeba mi nic wiecej" (Grzegorz Skawiński), „Byś spojrzał na mnie” (Marek Dyjak) i „Bezustannie” (Ray Wilson). Natomiast singlami promującymi nowy album były utwory „Kochaina” oraz „Za nas dwoje”. Album zadebiutował na drugim miejscu listy OLiS, zostając najlepiej notowaną płytą w karierze wokalistki. Teledysk do piosenki „Za nas dwoje” w kilka dni po premierze przekroczył milion wyświetleń.


Wide Thumb


Clearart


Fanart


Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by Fritz: 31/Dec/17

External Links