Artist Name
AURORA

(2 users)
Data Complete
100%

Members
1 Female

Origin
Bergen, Norway

Genre
Singer Songwriter

Style
Rock/Pop

Mood
---

Born

1996

Active
2012 to Present...

Cutout


Current Record Label





Alternate Name
Aurora Aksnes

Most Loved Tracks
4 x AURORA - Running With The Wolves
4 x AURORA - Running With the Wolves
4 x AURORA - Runaway
4 x AURORA - Runaway
4 x AURORA - Conqueror


Music Video Links



Artist Biography
Available in:
Aurora (født Aurora Aksnes 15. juni 1996 i Stavanger) er en norsk sanger, låtskriver og plateprodusent.

Aurora Aksnes er mest kjent for sin låt Running with the Wolves. Den amerikanske sangeren og låtskriveren Katy Perry berømmet henne som et lovende ungt talent. På NRK P3 ble Aurora Aksnes nominert til årets beste norske nykommer 2014 til musikkprisen P3 Gull. Sangen Running with the Wolves ble brukt i sesong fire og fem av serien "Wolfblood - Verwandlung bei Vollmond" som tittelmusikk og i Tyskland som bakgrunnsmusikk for Vodafone-annonser. Verdensturneen hennes tar henne til Berlin i Tyskland. Hun har gitt ut musikken sin på blant annet Decca Records, Glassnote Records og Petroleum Records. Hun er signert til Graceful Sounds-merket. I tillegg er sangen hennes Conqueror brukt i videospillet FIFA 16 og sangen Under Stars er brukt i studiepoengene til Mass Effect: Andromeda.

Hun er også låtskriver for andre artister. For eksempel er In the Light en sang hun skrev på 2015-albumet Crystal Sky av den tyske sangeren Lena Meyer-Landrut.

Den 21. november 2015 hadde hun en musikalsk opptreden i det tyske sennattshowet Inas Nacht. Samme år opptrådte hun på Nobels fredspriskonsert.

Hun spilte inn et cover av Oasis-sangen Half the World Away for en John Lewis-reklame i november. Hun kom til nummer elleve på de britiske hitlistene.

For produksjonen av den brasilianske telenovela Deus Salve o Rei (God Save the King) sang hun den tradisjonelle sangen Scarborough Fair som temamelodi.

28. september 2018 ga hun ut sitt andre album "Infections of a different Kind - Step 1". 24. januar 2019 slapp Aksnes singelen Animal, som hun allerede hadde spilt på konserter før utgivelsen. 5. april 2019 ga hun ut den andre singelen The Seed fra sitt kommende tredje studioalbum A Different Kind of Human - Step 2, som hun tidligere sang live for første gang i 2018 under "Lollapalooza"-festivalen i Brasil. Den siste singelen fra det nye albumet, The River, fulgte 10. mai, som hun ga ut kort tid etterpå, 7. juni 2019.

I november 2019 var Aurora backing-vokalist for sangen Where Nobody Was Yet fra filmen Frozen II.

14. mai 2020 startet Aksnes opptakten til neste album med singelen Exist for Love. 4. september 2020 ga Aksnes ut sangen The Secret Garden for nyinnspillingen "The Secret Garden". I oktober 2020 spilte Aurora Aksnes inn en coverversjon av Thank U (opprinnelig av Alanis Morissette). I november 2020 sang hun tittellåten Stjernestøv for den norske serien med samme navn.

7. juli 2021 ga Aurora Aksnes ut hovedsingelen, Cure For Me, fra sitt fjerde album. Musikkvideoen ble sluppet en dag senere.

9. september 2021 coveret Aurora sangen Rasputin av Boney M som en del av en opptreden på NRK P3.


Wide Thumb


Clearart


Fanart



Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by lastdance
05th Feb 2022

Socials


Streaming


External Links