Artist Name
J. Cole

(2 users)
Data Complete
100%

Members
1 Male

Origin
Frankfurt, Germany

Genre
Hip-Hop

Style
Urban/R&B

Mood
Energetic

Born

1985

Active
2007 to Present...

Cutout


Current Record Label





Alternate Name
J Cole

Most Loved Tracks
5 x J. Cole - Lights Please
5 x J. Cole - I Get Up
5 x J. Cole - Lights Please
4 x J. Cole - No Role Modelz
1 x J. Cole - Work Out (Explicit)


Music Video Links



Artist Biography
Available in:
Jermaine Lamarr Cole (født 28. januar 1985), bedre kjent under artistnavnet J. Cole, er en amerikansk rapper og produsent fra Fayettville i North Carolina. Han er signert til plateselskapet Roc Nation, eid av Jay-Z. Debutalbumet hans, Cole World: The Sideline Story, debuterte på førsteplass på Billboard Hot 200 og solgte mer enn 218 000 kopier i sin første uke. Hans neste album, Born Sinner, er ventet i juni 2013. J. Cole har tre offisielle mixtapes i tilleg til albumet sitt; The comeup kom ut i 2007, The Warmup i 2009 og Friday Night Lights i 2010.


Wide Thumb


Clearart


Fanart



Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by manfeed
14th Jan 2022

Socials


Streaming


External Links