Artist Name
Ke$ha
(2 users)

Data Complete
100%

Members
1 Female

Origin
Los Angeles, California, USA

Genre
Pop

Style
Rock/Pop

Mood
Party

Born

1987

Active
2005 to Present...

Alternate Name
Kesha


Most Loved Tracks


Music Video Links


Upcoming Live Shows
Hyde Park, UK, London (04/Jul/2020)


Artist Biography
Available in:
Kesha Rose Sebert művésznevén: Ke$ha (Los Angeles, Kalifornia, 1987. március 1.) amerikai énekesnő-dalszövegíró. San Fernando Valley-ben született Los Angelesben. Édesanyja Patricia Rose Sebert (Pebe Sebert), apja ismeretlen. Anyai ágon egyik dédszülei magyarok voltak, eredetileg Szentesről származtak[1], míg másik anyai dédszülei lengyel származásúak. Dédnagyapját Kecse Nagy Sándornak (született: 1881.03.16.), dédnagyanyját Kecse Nagy Lídiának (született: Tóth Lídia, 1886.06.09.) hívták, akik 1913-ban vándoroltak ki két lányukkal, Margittal és Gizellával az Amerikai Egyesült Államokba.[2][3] Édesanyja, Pebe Sebert egyedül nevelte három gyermekét, Keshát, Lagant és Louie-t. Édesanyja szintén művész, ő is énekel, és dalokat is szerez. Már korán felismerte a lányában rejlő tehetséget ezért elköltöztek Nashville-be. Itt három évig egy zeneiskolában tanulhatott, majd édesanyja kiadókhoz kezdte hordani, mondván, hátha valaki felfigyel Kesha tehetségére. Később a Brentwood High School-ra járt, majd ezt 17 évesen otthagyta, és visszatért Los Angelesbe, hogy zenei karriert csinálhasson.


Wide Thumb


Clearart


Fanart


Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by Arturo007: 14/Nov/18

External Links