Artist Name
Nicki Minaj

(3 users)


Artist Image


Functions


Data Complete
100%

Releases view

Queen (2018)

The Pinkprint (2014)

Pink Friday: Ro... (2012)

Pink Friday (2010)


Members
1 Female

Origin
New York, USA

Genre
Hip-Hop

Style
Urban/R&B

Mood
Excitable

Born

1982

Active
2004 to Present...

Cutout


Current Record Label





Alternate Name
Onika Tanya Maraj

Most Loved Tracks
5 x Nicki Minaj - Super Bass
5 x Nicki Minaj - Starships
4 x Nicki Minaj - Anaconda
4 x Nicki Minaj - Massive Attack
4 x Nicki Minaj - Massive Attack


Music Video Links (YouTube)

Right By My Side (feat. C

Super Bass

Right Thru Me

The Boys (feat. Cassie)

Chun‐Li

Your Love

Did It on'em

Moment 4 Life (feat. Drak

Pound The Alarm



Artist Biography
Available in:
Nicki Minaj, właściwie Onika Tanya[2] Maraj (ur. 8 grudnia 1982 w Port-of-Spain[3]) – piosenkarka i autorka tekstów, urodzona na Trynidadzie i Tobago, w wieku 5 lat wraz z rodziną przeniosła się do Nowego Jorku. W 2009 dołączyła do Young Money Entertainment, wytwórni muzycznej zarządzanej przez Lil Wayne'a[4]. Powstały wówczas singel "BedRock", nagrany przez Minaj we współpracy z Lloydem, zajął drugie miejsce w notowaniu Billboard Hot 100. Od tego momentu raperka nagrała wiele duetów z artystami amerykańskiej branży fonograficznej, między innymi Christiną Aguilerą, Mariah Carey, Usherem, Ludacrisem, Lil Wayne'em czy Robinem Thicke. W kwietniu 2010 wyszedł pierwszy singel Minaj, "Massive Attack", nagrany z Seanem Garrettem[5]. Singiel nie odniósł większego sukcesu; w zestawieniu Billboard Hot 100 zadebiutował na 122. miejscu, notując je jako najwyższe. Na początku czerwca 2010 premierę miał drugi singiel artystki, "Your Love". Piosenka zanotowała dużo lepsze pozycje na listach przebojów w USA, na liście Billboard Hot 100 debiutując na 51. pozycji, a osiągając jako najwyższe miejsce 14. W listopadzie 2010 ukazał się debiutancki album Nicki "Pink Friday". Artystkę usłyszeć można będzie też na piątym albumie Rihanny, barbadoskiej wykonawczyni muzyki pop i R&B, "Loud" w piosence Raining Men. W 2014 roku premierę będzie mieć film The Other Woman, w którym zagra Nicki Minaj jako asystentka Cameron Diaz.


Wide Thumb


Clearart


Fanart



Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by xs-lexx
18th Jun 2022

Socials


Streaming


External Links