Artist Name
Nicki Minaj

(3 users)


Artist Image


Functions


Data Complete
100%

Releases view

Queen (2018)

The Pinkprint (2014)

Pink Friday: Ro... (2012)

Pink Friday (2010)


Members
1 Female

Origin
New York, USA

Genre
Hip-Hop

Style
Urban/R&B

Mood
Excitable

Born

1982

Active
2004 to Present...

Cutout


Current Record Label





Alternate Name
Onika Tanya Maraj

Most Loved Tracks
5 x Nicki Minaj - Super Bass
5 x Nicki Minaj - Starships
4 x Nicki Minaj - Anaconda
4 x Nicki Minaj - Massive Attack
4 x Nicki Minaj - Massive Attack


Music Video Links (YouTube)

Pound The Alarm

Starships

Did It on'em

Feeling Myself (feat. Bey

No Frauds

Fly (feat. Rihanna)

Your Love

Super Bass

Stupid Hoe



Artist Biography
Available in:
Onika Tanya Maraj (1982. december 8.), művésznevén Nicki Minaj amerikai rapper, énekes és dalszerző.
1982-ben született trinidadi szülők gyermekeként. Ötéves koráig Trinidadon éltek nagyanyjával, ekkor Queensbe költöztek (New York), egyes források Queenst adják meg születési helyéül, míg mások Trinidadot. Apja alkoholista és kábítószeres volt, és egyszer felgyújtotta a házukat, hogy megölje a feleségét. Minaj az Elizabeth Blackwell középiskolába járt, majd a LaGuardia High Schoolban érettségizett. A LaGuardia zenei és előadóművészeti jellegű iskolában Minaj dráma tagozatra járt. Egy időben a bronxi Red Lobster étteremben dolgozott.
Minaj néhány mixtape-t készített, és szerepelt az XXL magazinban. 2008-ban az év női előadója lett az Underground Music Awards díjkiosztón. Több, már befutott előadó, köztük Mariah Carey, Ludacris, Usher, Christina Aguilera, Kanye West dalában is vendégszerepelt. 2009 áprilisában jelent meg Beam Me Up Scotty című mixtape-je, ami pozitív fogadtatásban részesült a BET és az MTV részéről. 2009 augusztusában Minaj leszerződött a Young Money Entertainmenthez.
Első albuma, a Pink Friday 2010. november 23-án jelent meg. Erről egy dal, a Massive Attack már áprilisban megjelent. Augusztusban jelent meg az album első hivatalos kislemeze, a Your Love, ami a 14. helyet érte el a Billboard Hot 100, a 7.-et a Hot R&B/Hip-Hop Songs és az elsőt a Rap Songs slágerlistán. Ezzel 2002 óta ő az első női rapper, aki szólószámmal kerül a lista élére. 2010 októberében ő lett az első női rapper, akinek hét dala szerepelt a Billboard Hot 100-on.



Wide Thumb


Clearart


Fanart



Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by xs-lexx
18th Jun 2022

Socials


Streaming


External Links