Artist Image


Functions


Data Complete
100%

Members
1 Female

Origin
Forth Worth, USA

Genre
Pop

Style
Rock/Pop

Mood
Happy

Born

1982

Active
2002 to Present...

Cutout


Current Record Label
Most Loved Tracks
6 users Kelly Clarkson - Since U Been Gone
6 users Kelly Clarkson - Because of You
5 users Kelly Clarkson - Since U Been Gone
5 users Kelly Clarkson - Behind These Hazel Eyes
4 users Kelly Clarkson - Because Of You


Music Video Links

Love So Soft

A Moment Like This (new m

Walk Away

Dark Side

Mr. Know It All

Behind These Hazel Eyes

My Life Would Suck Withou

Miss Independent

Since U Been GoneArtist Biography
Available in:
Stronger (pol. silniejsza) – piąty album studyjny amerykańskiej piosenkarki Kelly Clarkson wydany 21 października 2011 roku w Australii i 24 października w Stanach Zjednoczonych, przez RCA Records. Trzynaście z 17 zawartych na bonusie piosenek, Clarkson stworzyła z Gregiem Kurstinem, Steve'em Jordanem, Rodneyem Jerkinsem, Tobym Gadem, Brianem Kennedym i Ester Dean, jak i również z długoletnim współpracownikiem Howardem Bensonem.

Clarkson rozpoczęła pracę nad albumem w listopadzie 2009 roku, podczas tras koncertowych, a zakończyła jego nagrywanie w lutym 2011. Podczas sesji nagraniowej artystka czerpała inspiracje m.in. z Tiny Turner, Prince'a, Radiohead i Sheryl Crow. Album zatytułowany Stronger nagrany jest w klimacie popu i R&B. Pierwotnie planowano wydać krążek pod koniec 2010 roku, jednak data premiery była przesuwana wielokrotnie. Po wydaniu w październiku 2011 zdobył pozytywne recenzje od krytyków którzy zauważyli że album jest inny w przeciwieństwie do poprzednich, ale przede wszystkim chwalili wokal Clarkson.

W Wielkiej Brytanii krążek zadebiutował na #5 pozycji z liczbą 30 000 sprzedanych egzemplarzy, natomiast w Stanach, zajął pozycję #2, z liczbą ponad 163 000 egzemplarzy. Jego wydanie poprzedził singel "Mr. Know It All", który ukazał się 5 września 2011 roku. Początkowo piosenka odnosiła umiarkowany sukces, lecz z czasem dotarła do wysokich notowań na listach przebojów. Zadebiutowała na #10 miejscu na Billboard Hot 100, potem na #4 w UK Singles Chart, aby wreszcie dostać się na pozycję #1 w Australian Singles Chart. Drugi singel promujący album to "Stronger (What Doesn't Kill You)" który plasuje się obecnie na szczycie Billboard Hot 100, i jest trzecim singlem numer jeden Clarkson, w Stanach Zjednoczonych. Kompozycja zajęła również #8 miejsce w Wielkiej Brytanii, #18 w Australii, oraz #4 w Kanadzie i Nowej Zelandii.

Album przyniósł wokalistce nagrodę Grammy 2013 za Najlepszy album Pop.


Wide Thumb


Clearart


FanartBanner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by Wondernouille
06th Mar 2021

Socials


Streaming


External Links