Artist Name
Katy Perry
(7 users)

Data Complete
100%

Members
1 Female

Origin
Santa Barbara, California, USA

Genre
Pop

Style
Rock/Pop

Mood
Cheerful

Born

1984

Active
1999 to Present...

Record Label

Columbia



Alternate Name
Katy Hudson


Most Loved Tracks


Music Video Links


Upcoming Live Shows
No upcoming Live Shows

Artist Biography
Available in:
Katheryn Elizabeth Hudson (født 25. oktober 1984), kjent som Katy Perry er en amerikansk sanger og låtskriver. Karrieren hennes tok fart da hun gav ut albumet One of the Boys i 2008, som inneholdt de verdenskjente singlene «I Kissed a Girl» og «Hot N Cold». Begge singlene solgte til platina i USA. Hun er kjent for den ukonvensjonelle måten hun kler seg på, ofte i lystige farger, som vekker minner fra forskjellige tiår, og med ofte bruk av frukt-formede accessorier. Perrys stemme blir klassifisert som alt, som er den dypeste kvinnelige sangstemmen.


Wide Thumb


Clearart


Fanart


Banner


User Comments

MistahDarcy says: 5 years ago
There must be something in the water.


Status
Unlocked
Last Edit by Wondernouille: 07/Mar/20

External Links