Artist Name
Ellie Goulding
(2 users)

Data Complete
100%

Members
1 Female

Origin
Hereford, England

Genre
Pop

Style
Rock/Pop

Mood
Carefree

Born

1986

Active
2010 to Present...

Record Label

Neon GoldMost Loved Tracks


Music Video Links


Upcoming Live Shows


Artist Biography
Available in:
Elena Jane "Ellie" Goulding (ur. 30 grudnia 1986 w Lyonshall) – angielska wokalistka i gitarzystka. Brytyjka sprzedała ponad 3 miliony płyt i 15 milionów singli na całym świecie. Jej krążki pokryły się platyną w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Irlandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Malezji i we Włoszech. Teledyski wokalistki obejrzano łącznie ponad 450 milionów razy. Goulding powróciła w 2012 roku z „Halcyon”, płytą, która zebrała pozytywne recenzje, a jej single: „Starry Eyed", „Your Song", „Lights", „Anything Could Happen” i "Burn" zdobyły wielką popularność.
Ellie Goulding urodziła się w Lyonshall niedaleko Kington w Herefordshire. Była drugim dzieckiem Tracey i Arthura Goulding. Ma 2 siostry i brata. Jej rodzice rozwiedli się, gdy miała 5 lat. W wieku 9 lat nauczyła się gry na klarnecie, a jako 15-latka sama nauczyła się gry na gitarze. Studiowała na Kent University, gdzie dostrzeżono jej talent muzyczny. W rozpoczęciu kariery pomogli jej Frankmusic i Starsmith. Była supportem podczas koncertów Little Boots.

Otrzymała nagrody Critics Choice Award podczas gali Brit Awards 2010[1] oraz Sound of 2010 w BBC Sound of 2010, gdzie wygrała między innymi ze swoją przyjaciółką Mariną Diamandis[2][3]. Przed wydaniem płyty, pomogła w napisaniu piosenek dla Gabrielli Cilmi i Diany Vickers[4].


Wide Thumb


Clearart


Fanart


Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by manfeed: 29/May/18

External Links