Artist Name
Maroon 5
(1 users)

Data Complete
90%

Members
5 Male

Origin
California, USA

Genre
Pop

Style
Rock/Pop

Mood
Gentle

Active
2002 to Present...

Record Label

Reprise RecordsMost Loved Tracks


Music Video Links


Upcoming Live Shows


Artist Biography
Available in:
Maroon 5 – amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza rocka i popu. Zespół powstał w latach 90. i działał jako Kara's Flowers. W 2002 roku muzycy zmienili nazwę na Maroon 5 i wydali swój pierwszy album, Songs About Jane, który promowali podczas trasy koncertowej po USA. Maroon 5 współpracowało m.in. z Robem Thomasem, Kanye Westem oraz wystąpiło podczas wielkiego koncertu Live 8 w 2005 roku w Filadelfii.

Grupa jest znana przede wszystkim z takich przebojów, jak: "Harder to Breathe", "This Love", "She Will Be Loved", "Sunday Morning", "Makes Me Wonder", "Misery", "Moves Like Jagger", "Payphone", "One More Night", czy "Daylight".

Wydany w 2002 roku album Songs About Jane nie odniósł początkowo wielkiego sukcesu, ale dzięki singlowi "This Love" muzycy zostali zauważeni przez większą publiczność. Album osiągnął status złotej, platynowej i podwójnej platyny. Zespół w 2005 roku wydał Live: Friday The 13th, na której znalazł się ostatni koncert, który odbył się 13 maja w Santa Barbara w Kalifornii. z ich długiej trasy koncertowej.

We wrześniu 2006 roku zespół z powodu nieuleczalnej kontuzji ręki opuścił Ryan Dusick – perkusista i został zastąpiony przez Matta Flynna.

Po długiej przerwie zespół powrócił w maju 2007 wydając krążek It Won't Be Soon Before Long, na której znalazły się bardziej odważne piosenki niż na poprzednim. Pierwszy singel "Makes Me Wonder" osiągnął 1 miejsce w Billboard 200 i sprzedał się w 429,484 kopii.

Czterej członkowie Maroon 5 (A. Levine, R. Dusick, M. Madden i J. Carmichael) zaczynali karierę w szkole średniej, grając we własnym zespole Kara's Flowers, powstałym w roku 1994. Swój pierwszy koncert zagrali w kalifornijskim klubie Whiskey i rok po występie podpisali kontrakt z wytwórnią fonograficzną. W 1997 roku wydano ich debiutancki album, "The fourth world", który – niestety – nie zdobył wielkiej popularności. Tymczasem Valentine grywał na gitarze w zespole Square, który 10 czerwca 2000 roku zagrał wspólny koncert z Kara's Flowers. Chłopcy zaprzyjaźnili się i 24 maja 2001 przyjęli Jamesa do swojej grupy, zrywając kontrakt z wytwórnią i zmieniając nazwę na Maroon. Jak tłumaczy Ryan, zmiana nazwy była spowodowana głównie "przekręcaniem" jej przez słuchaczy, mówiono np. "Cars and Flowers". Ponieważ jednak istniała już grupa o nazwie Maroon, to zespół dodał liczbę "5" na końcu i tak powstał Maroon 5.


Wide Thumb


Clearart


Fanart


Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by dheerajpareek10: 27/Aug/18

External Links