Artist Name
Chicago

(1 users)
Data Complete
100%

Members
9 Male

Origin
Chicago, USA

Genre
Rock

Style
Rock/Pop

Mood
Political

Born

1967

Active
1967 to Present...

Cutout


Current Record Label





Alternate Name
The Big Thing

Most Loved Tracks
4 x Chicago - If You Leave Me Now
4 x Chicago - If You Leave Me Now
4 x Chicago - If You Leave Me Now
4 x Chicago - If You Leave Me Now
4 x Chicago - You're the Inspiration


Music Video Links



Artist Biography
Available in:
Chicago - amerykańska grupa muzyczna powstała w 1967 roku. Przez pierwsze dwa lata zespół występował pod nazwą Chicago Transit Authority.
Grupa debiutowała albumem prezentującym utwory przesiąknięte elektrycznym chicagowskim bluesem, klasyczną piosenką amerykańską, urozmaicone popisowymi partiami instrumentalnymi. Repertuar Chicago zaliczono do modnego wówczas nurtu - jazz rocka.

Na kolejnych płytach zespół korzystał jedynie z muzycznych pomysłów z debiutanckiego albumu Chicago Transit Authority.

Stopniowo grupa prezentowała coraz liczniejsze utwory z gatunku tradycyjnej muzyki rozrywkowej, w końcu lat 70. poddając się całkowicie wpływom muzyki dyskotekowej. W latach 80. nastąpił stopniowy powrót do stylu wczesnych utworów.


Wide Thumb


Clearart


Fanart



Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by zag
09th May 2022

Socials


Streaming


External Links