Artist Name
Chicago

(1 users)
Data Complete
100%

Members
9 Male

Origin
Chicago, USA

Genre
Rock

Style
Rock/Pop

Mood
Political

Born

1967

Active
1967 to Present...

Cutout


Current Record Label





Alternate Name
The Big Thing

Most Loved Tracks
4 x Chicago - If You Leave Me Now
4 x Chicago - If You Leave Me Now
4 x Chicago - If You Leave Me Now
4 x Chicago - If You Leave Me Now
4 x Chicago - You're the Inspiration


Music Video Links



Artist Biography
Available in:
Chicago er et rockeband startet i 1967 i Chicago, Illinois. Bandet begynte som et politisk ladet eksperimentelt rockeband, men fikk senere et mykere lydutrykk og ble berømt for en rekke hit-ballader. De hadde en jevn strøm av hit-låter gjennom 1970- og 1980-årene. Bare slått av Beach Boys, regnes Chicago som en av USAs lengstvarende og mest suksessrike pop/rock-grupper.

Bandet ble formet da en gruppe musikkstudenter fra DePaul University begynte å spille sammen. De ble etterhvert profesjonelle som bandet The Big Thing. De begynte med cover-låter, men skrev også noen originale sanger. I 1968 flyttet de til Los Angeles og skrev kontrakt med Columbia Records. De byttet navn da den første plata kom ut, til The Chicago Transit Authority. Kort tid etter ble navnet forkortet til Chicago, fordi den kommunale virksomheten, Chicago Transit Authority, truet med søksmål.

Bandets popularitet eksploderte etter utgivelsen av deres andre album, en dobbel-LP med flere top-40 hits.

I oktober 2007 ga Chicago ut et jubileumsalbum etter 40 år som band, og bandet holder det fortsatt gående.


Wide Thumb


Clearart


Fanart



Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by zag
09th May 2022

Socials


Streaming


External Links