Artist Name
Madonna

(4 users)
Data Complete
100%

Members
1 Female

Origin
Michigan, USA

Genre
Pop

Style
Rock/Pop

Mood
Happy

Born

1958

Active
1983 to Present...

Cutout


Current Record Label





Alternate Name
Madonna Louise Veronica Ciccone

Most Loved Tracks
5 x Madonna - Like a Virgin
5 x Madonna - Like a Prayer
4 x Madonna - Hung Up
4 x Madonna - Hung Up
4 x Madonna - Hung Up


Music Video Links


Upcoming Live Shows
No upcoming Live Shows

Artist Biography
Available in:
Madonna Louise Veronica Ciccone, mest kjent som bare Madonna, (født 16. august 1958 i Bay City i Michigan), er en amerikansk popartist og en av verdens mestselgende og mest populære entertainere. Hun er blitt et ikon og en stilskaper innen popmusikk etter nesten tretti år i bransjen, og kalles «The Queen of Pop».

Madonna har solgt mer enn 300 millioner plater over hele verden og er med dette listet i Guinness rekordbok. I følge Recording Industry Association of America (RIAA) er hun den mestselgende kvinnelige rockeartisten i det 20. århundre og den nest mestselgende kvinnelige artist i USA, bak Barbra Streisand, med 84 millioner solgte album. Samtidig er hun den artisten som har vunnet flest MTV-priser med 24. Hun startet sitt eget plateselskap, Maverick Entertainment i april 1992, og selskapet har stått bak utgivelser for en rekke andre musikere, blant andre Alanis Morissette, Prodigy og Muse.

Som forfatter har Madonna utgitt flere illustrerte bøker for barn. Ved siden av sin musikalske karriere har hun deltatt i 22 filmer i ulike roller. Hun ble rost for sin hovedrolle i musikalfilmen Evita fra 1996.

Madonna har tidligere vært gift med skuespilleren Sean Penn fra 1985 til 1989, og med filmregissøren Guy Ritchie i perioden 2000–2008.


Wide Thumb


Clearart


Fanart



Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by laurent94jbl1
24th Sep 2021

Socials


Streaming


External Links