Artist Name
Elvis Presley
(3 users)

Data Complete
100%

Members
1 Male

Origin
Memphis, Tennessee, USA

Genre
Rock & Roll

Style
Rock/Pop

Mood
Excitable

Born

1935

Active
1935 to 1977

Record Label

RCA



Alternate Name
Elvis Aaron Presley


Most Loved Tracks


Music Video Links


Upcoming Live Shows
Artist Retired | No upcoming Live Shows

Artist Biography
Available in:
אלביס אהרון פרסלי (באנגלית: Elvis Aaron Presley‏; 8 בינואר 1935 - 16 באוגוסט 1977) היה זמר אמריקאי, מהזמרים המצליחים והמשפיעים בכל הזמנים. פעל במהלך שנות החמישים, השישים והשבעים של המאה ה-20. זכה לכינוי "מלך הרוק אנד רול", או "מלך הרוק", ולעתים נודע בכינוי המקוצר "המלך". בנוסף היה שחקן קולנוע מצליח והשתתף ב-33 סרטים.
אלביס נולד בשנת 1935 בעיירה טופלו שבמיסיסיפי, לוורנון אלביס פרסלי בן ה-18, ולגלדיס לאב סמית' בת ה-22. נולד בבית צנוע עם שני חדרים שנבנה על ידי אביו לקראת לידתו. אחיו התאום של אלביס, ג'סי גארון פרסלי, נולד כ-35 דקות לפני אלביס אך מת במהלך הלידה.
אמו עבדה באותה העת כפועלת במפעל טקסטיל, ואביו עבד במכולת. הוריו היו ממוצא מערב אירופי, בעלי שורשים סקוטיים, אירים ונורמנים. מצד אימו הוא היה גם בעל שורשים צ'רוקיים ויהודיים.
ההשפעה המוזיקלית הראשונית על אלביס כילד הייתה מוזיקת הגוספל הדתית. משפחתו השתתפה בקביעות בטקסים בכנסייה המקומית. גם לאורך חייו הבוגרים, תוך כדי ההקלטות באולפן, בסביבתו הפרטית ולאחר הופעות, נהג אלביס להצטרף למפגשים לא רשמיים (סשנים) של מוזיקת גוספל.
בשנת 1938 איבדה המשפחה את ביתה, לאחר שוורנון הורשע ונשלח לכלא בגין הונאה. בתקופת שהותו בכלא התגוררו אלביס ואמו עם קרובי משפחה. ורנון שוחרר מהכלא בשנת 1941.
בגיל 10 הופיע אלביס לראשונה בתחרות שירה וזכה במקום השני. כעבור כשנה קיבל מאמו את הגיטרה הראשונה שלו כמתנת יום הולדת, והוא החל לקבל שיעורי גיטרה משני דודיו ומהכומר של הכנסייה החדשה שאליה הצטרפה משפחתו. פרסלי מעולם לא קיבל הכשרה פורמלית בתחום המוזיקה ולא למד לקרוא תווים, ובפועל למד במהלך ילדותו לנגן בגיטרה לפי שמיעה.


Wide Thumb


Clearart


Fanart


Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by neaxtech: 03/Jul/18

External Links