Artist Name
Lady Gaga

(3 users)


Artist Image


Functions


Data Complete
100%

Album Releases view

Chromatica (2020)

Joanne (2016)

ARTPOP (2013)

Born This Way (2011)

The Fame Monster (2009)

The Fame (2008)


Members
1 Female

Origin
New York, USA

Genre
Pop

Style
Rock/Pop

Mood
Quirky

Born

1986

Active
2008 to Present...

Cutout


Current Record Label
Most Loved Tracks
5 users Lady Gaga - Just Dance
5 users Lady Gaga - Paparazzi
5 users Lady Gaga - Poker Face
5 users Lady Gaga - Bad Romance
4 users Lady Gaga - LoveGame


Music Video Links

Bad Romance

Yoü and I

Applause

Beautiful, Dirty, Rich

Rain on Me

Monster

Telephone

Million Reasons

Just DanceArtist Biography
Available in:
Lady Gaga, właściwie Stefani Joanne Angelina Germanotta (ur. 28 marca 1986 w Nowym Jorku) – amerykańska piosenkarka pop, autorka tekstów piosenek, kompozytorka i aktorka. W latach 1999−2006 wokalistka zespołu Stefani Germanotta Band. Ambasadorka dobrej woli UNICEF.
Swój pseudonim sceniczny zaczerpnęła z tytułu utworu zespołu Queen Radio Ga Ga po tym jak producent muzyczny Rob Fusari określił jej styl śpiewu, jako podobny do tego, który prezentował Freddie Mercury. Nieodłącznym elementem scenicznego show Lady GaGi są różnego rodzaju kreacje, projektowane przez m.in. Giorgia Armaniego, Aleksandra Macqueena. Jako inspiracje dla swojej muzyki, Lady Gaga wymienia takich artystów glam rockowych, jak David Bowie i Queen, oraz artystów popowych, jak Michael Jackson i Madonna. 31 stycznia 2010 roku zdobyła dwie nagrody Grammy (pośród 12 nominacji) za utwór "Poker Face" i album "The Fame" i trzy nagrody Brit Awards we wszystkich kategoriach, w których była nominowana. W sierpniu 2011 r., zdobywając dwie statuetki MTV Video Music Awards, stała się pierwszą osobą mającą w posiadaniu 13 tych nagród w zaledwie trzy lata, zdobywając 3 statuetki w 2009 r. i kolejno 8 w 2010 r.
Lady Gaga jest Artystką roku 2010 według magazynu Billboard oraz zajęła 73. miejsce w rankingu artystów dekady. Gaga pojawiła się na liście "najbardziej wpływowych ludzi na świecie" tygodnika Time oraz na liście dwutygodnika Forbes "100 najbardziej wpływowych celebrytów na świecie". Magazyn Vanity Fair umieścił piosenkarkę na 9. miejscu najbardziej wpływowych ludzi w 2011 roku, natomiast ponownie trafiła na listę magazynu "Forbes" zajmując 11 miejsce jako najwyżej uplasowana piosenkarka na liście. Jest obdarzona skalą głosu wynoszącą 2,7 oktawy. Album The Fame znalazł się na liście najlepszych debiutanckich albumów muzycznych wszech czasów magazynu Rolling Stone.


Wide Thumb


Clearart


FanartBanner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by Ewiko
15th Oct 2022

Socials


Streaming


External Links