Album Title
Artist IconKelly Clarkson
Artist Icon Stronger
heart off icon (0 users)
Last IconTransparent icon Next icon

Transparent Block
Cover NOT yet available in
Join Patreon for 4K upload/download access


Your Rating (Click a star below)

Star off iconStar off iconStar off iconStar off iconStar off iconStar off iconStar off iconStar off iconStar off iconStar off icon
3:52
3:42
3:44
3:36
4:04
2:59
4:00
3:04
2:59
3:58
3:24
4:21
3:49
4:20
3:01
3:28
3:33

Data Complete
percentage bar 80%

Total Rating

Star Icon (1 users)

Back Cover
Album Back Cover

CD Art
CDart Artwork

3D Case
Album 3D Case

3D Thumb
Album 3D Thumb

3D Flat
Album 3D Flat

3D Face
Album 3D Face

3D Spine
Transparent Icon

First Released

Calendar Icon 2011

Genre

Genre Icon Pop

Mood

Mood Icon Happy

Style

Style Icon Rock/Pop

Theme

Theme Icon ---

Tempo

Speed Icon Medium

Release Format

Release Format Icon Album

Record Label Release

Speed Icon Atlantic

World Sales Figure

Sales Icon 0 copies

Album Description
Available in: Country Icon Country Icon Country Icon Country Icon Country Icon Country Icon Country Icon Country Icon
Stronger (pol. silniejsza) – piąty album studyjny amerykańskiej piosenkarki Kelly Clarkson wydany 21 października 2011 roku w Australii i 24 października w Stanach Zjednoczonych, przez RCA Records. Trzynaście z 17 zawartych na bonusie piosenek, Clarkson stworzyła z Gregiem Kurstinem, Steve'em Jordanem, Rodneyem Jerkinsem, Tobym Gadem, Brianem Kennedym i Ester Dean, jak i również z długoletnim współpracownikiem Howardem Bensonem.

Clarkson rozpoczęła pracę nad albumem w listopadzie 2009 roku, podczas tras koncertowych, a zakończyła jego nagrywanie w lutym 2011. Podczas sesji nagraniowej artystka czerpała inspiracje m.in. z Tiny Turner, Prince'a, Radiohead i Sheryl Crow. Album zatytułowany Stronger nagrany jest w klimacie popu i R&B. Pierwotnie planowano wydać krążek pod koniec 2010 roku, jednak data premiery była przesuwana wielokrotnie. Po wydaniu w październiku 2011 zdobył pozytywne recenzje od krytyków którzy zauważyli że album jest inny w przeciwieństwie do poprzednich, ale przede wszystkim chwalili wokal Clarkson.

W Wielkiej Brytanii krążek zadebiutował na #5 pozycji z liczbą 30 000 sprzedanych egzemplarzy, natomiast w Stanach, zajął pozycję #2, z liczbą ponad 163 000 egzemplarzy. Jego wydanie poprzedził singel "Mr. Know It All", który ukazał się 5 września 2011 roku. Początkowo piosenka odnosiła umiarkowany sukces, lecz z czasem dotarła do wysokich notowań na listach przebojów. Zadebiutowała na #10 miejscu na Billboard Hot 100, potem na #4 w UK Singles Chart, aby wreszcie dostać się na pozycję #1 w Australian Singles Chart. Drugi singel promujący album to "Stronger (What Doesn't Kill You)" który plasuje się obecnie na szczycie Billboard Hot 100, i jest trzecim singlem numer jeden Clarkson, w Stanach Zjednoczonych. Kompozycja zajęła również #8 miejsce w Wielkiej Brytanii, #18 w Australii, oraz #4 w Kanadzie i Nowej Zelandii.

Album przyniósł wokalistce nagrodę Grammy 2013 za Najlepszy album Pop.
wiki icon


User Album Review
None...


External Album Reviews
None...User Comments

No comments yet...

Status
Locked icon unlocked

Rank:

External Links
MusicBrainz Large icontransparent block Amazon Large icontransparent block Metacritic Large Icon