Artist Name
Jake Bugg
(3 users)

Data Complete
90%

Members
1 Male

Origin
Nottingham, England

Genre
Folk

Style
Folk

Mood
Gentle

Born

1994

Active
2011 to Present...


Most Loved Tracks


Music Video Links


Upcoming Live Shows


Artist Biography
Available in:
Jake Bugg, właściwie Jake Edwin Charles Kennedy (ur. 28 lutego 1994 w Nottingham) – brytyjski muzyk, wokalista, gitarzysta i autor tekstów, łączący w swojej twórczości elementy m.in. country-rocka, blues-folku, skiffle, rockability.

Jego debiutancki album, zatytułowany Jake Bugg, został wydany 15 września 2012 roku i osiągnął 1. miejsce na UK Albums Chart[1].
Bugg urodził się w Nottingham na osiedlu Clifton, jego rodzice rozwiedli się zaraz po jego urodzeniu. Ojciec jest pielęgniarzem, a matka pracuje jako sprzedawczyni[2]. Oboje byli w przeszłości członkami zespołów muzycznych[3]. Jako młody chłopak, Bugg interesował się piłką nożną, zdobył nawet puchar dla najlepszego strzelcy[4]. W wieku 12 lat zaczął grać na gitarze, którą dostał od swojego wujka, a w wieku 14 lat wstąpił do zespołu, w którym grał na basie. Przełomowym momentem w jego karierze muzycznej, według samego artysty, został jeden z odcinków serialu animowanego The Simpsons, w którym usłyszał utwór "Vincent (Starry, Starry Night)" Dona McLeana[5]. Wokalista zaczął wówczas interesować się muzyką rockową, a w wieku 16 lat napisał swoje pierwsze piosenki inspirowane takimi artystami, jak m.in. The Beatles, Oasis, The Everly Brothers, Donovan, Bob Dylan czy Jimi Hendrix.


Wide Thumb


Clearart


Fanart


Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by franat: 26/Aug/20

External Links