Artist Name
David Guetta
(4 users)

Data Complete
100%

Members
1 Male

Origin
Paris, France

Genre
House

Style
Electronic

Mood
Happy

Born

1967

Active
1984 to Present...


Most Loved Tracks


Music Video Links


Upcoming Live Shows
Festningen AS, Norway, Trondheim (30/Aug/2019)
Halle Tony Garnier, France, Lyon (27/Nov/2019)
AccorHotels Arena, France, Paris (28/Nov/2019)
Barclaycard Arena, Germany, Hamburg (29/Nov/2019)
Olympiahalle, Germany, Munich (30/Nov/2019)

Artist Biography
Available in:
David Guetta (ur. 7 listopada 1967 w Paryżu) – francuski DJ i producent muzyczny, którego twórczość przeważa w dance i bigroom house, a dawniej house.
Jego matka ma korzenie marokańskie, a ojciec jest pochodzenia żydowskiego[1]. W wieku 14 lat zaczął miksować swoje pierwsze winyle, a pracę DJ-a rozpoczął w wieku lat 17[1]. W latach 1988–1990 pracował dla francuskiego Radia Nova[1]. Był współzałożycielem wytwórni Gum Records. W 2001 wydał swój pierwszy album studyjny zatytułowany Just a Little More Love, następnie w 2004 ukazała się płyta Guetta Blaster, a w 2007 Pop Life[1]. Guetta wystąpił w reklamie preparatu do układania włosów firmy L'Oréal. Jego singel "Love Don't Let Me Go (Walking Away)" pojawił się w reklamie samochodu Citroen C4. Piosenka "Money" stała się tłem w zwiastunie pasma programów na kanale Discovery. W 2008 Guetta został wybrany przez DJ Awards jako "Najlepszy DJ roku 2008".

W 2009 ukazał się nowy krążek zatytułowany One Love, na którym pojawiły się gwiazdy muzyki R&B - m.in. Kelly Rowland w utworach "When Love Takes Over", "It's the Way You Love Me" oraz "Choose". Akon – ("Sexy Bitch"), will.i.am ("On the Dancefloor" i "I Wanna Go Crazy") oraz Estelle ("One Love")[2].

Od kwietnia 2009 Guetta ma swój własny program radiowy na stacji radia internetowego RauteMusik. Emisja odbywa się w każdą sobotę. W Polsce audycja była emitowana w Radio Eska[3].

2 grudnia otrzymał pięć nominacji do Nagrody Grammy[4]. Był dwukrotnie nominowany za współpracę przy singlu "I Gotta Feeling", zespołu The Black Eyed Peas. Również album Guetty One Love był nominowany w kategorii "Best Electronic / Dance Album", a piosenka pochodząca z płyty "When Love Takes Over" zdobyła dwie nominacje "Best Dance Recording" i "Best Remixed Recording".

W 2010 roku David Guetta nagrał teledyski do "Commander", "Memories" i "Gettin' Over You" oraz utwory "Acapella" i "Club Can't Handle Me", który znajduje się na soundtracku do filmu Step Up 3D. Wyprodukował piosenkę dla Kelis pt. "Scream". W 2011 roku ukazała się piosenka również wyprodukowana przez Davida Guettę dla Leony Lewis[5].

Guetta wydał także reedycję poprzedniego albumu, zatytułowaną One More Love, która ukazała się 29 listopada 2010. Pierwszym singlem z płyty została piosenka "Who's That Chick?, nagrana wspólnie z barbadoską piosenkarką Rihanną[6].

W sierpniu 2011 roku ukazał się jego dwupłytowy album Nothing but the Beat. Pracował nad nim m.in. z Flo Ridą, Nicki Minaj, Usherem, Taio Cruzem, Ludacrisem oraz Avicii[7].


David Guetta na "One Love Tour" w Meksyku, styczeń 2010
20 października 2011 w wyniku głosowania ogłoszono Davida Guettę jako najpopularniejszego DJ-a świata według magazynu DJ Mag[8], natomiast w 2012 roku uplasował się na 4. miejscu w tym rankingu[9].

W Polsce występował cztery razy: 6 października 2007 na Sensation White we Wrocławiu[10], 7 czerwca 2008 na Global Gathering w Poznaniu[11], 28 lipca 2012 na Sunrise Festival w Kołobrzegu[12] oraz 15 czerwca 2014 roku na Orange Warsaw Festival w Warszawie[13].

17 września 2011 roku w paryskim Grand Rex Theater odbyła się premiera filmu dokumentalnego "Nothing But The Beat", będącego opowieścią o historii muzyki klubowej i niełatwej drodze na szczyt światowego przemysłu muzycznego. Głównym bohaterem produkcji jest David Guetta, ponadto w materiale pojawiają się artyści z którymi muzyk pracował w swojej karierze oraz jego ówczesna żona Cathy Guetta. Polska premiera filmu miała miejsce 20 października tego samego roku w Multikinie w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Rumi, Sopocie, Szczecinie oraz Poznaniu[14].

W listopadzie 2012 roku wyprodukował dwie piosenki "Phresh Out the Runway" oraz "Right Now" dla barbadoskiej piosenkarki Rihanny, które ukazały się na jej siódmym albumie studyjnym Unapologetic[15]. Ponadto w 2013 roku artysta został gościem specjalnym trasy koncertowej Diamonds World Tour[16].

W lutym tego samego roku muzyk wziął udział w akcji charytatywnej Organizacji Narodów Zjednoczonych na rzecz zwalczania głodu w Afryce. W tym celu zrealizowano teledysk do utworu "Without You (Sahel Hunger Crisis)", będącego nową wersją singla "Without You" z albumu Nothing but the Beat[17].

1 czerwca 2013 roku opublikowany został teledysk do utworu "Every Chance We Get We Run", nagranego we współpracy z Alesso oraz zespołem Tegan and Sara. Powstały materiał przygotował Michael Blank w ramach konkursu na oficjalny teledysk do tej piosenki[18].

20 stycznia 2014 roku ukazał się singel zatytułowany "Shot Me Down", w którym gościnnie wystąpiła piosenkarka Skylar Grey. Utwór powstał w oparciu o sample piosenki "Bang Bang (My Baby Shot Me Down)", amerykańskiej artystki Cher[19]. 17 marca tego samego roku odbyła się premiera utworu "Bad", zrealizowanego we współpracy z holenderskim duetem Showtek oraz australijską piosenkarką Vassy[20]. Jeszcze w tym samym roku ukazały się dwa single, pt. "Lovers on the Sun" współprodukowany przez Avicii oraz "Dangerous". Gościnnie w obu utworach swojego głosu użyczył Sam Martin[21][22].


Wide Thumb


Clearart


Fanart


Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by JohnnyBee: 06/Apr/18

External Links