Artist Name
David Guetta
(4 users)

Data Complete
100%

Members
1 Male

Origin
Paris, France

Genre
House

Style
Electronic

Mood
Happy

Born

1967

Active
1984 to Present...

Most Loved Tracks


Music Video Links


Upcoming Live Shows
Encore Beach Club, Wynn Las Vegas, US, Las Vegas (27/Apr/2019)
Encore Beach Club, Wynn Las Vegas, US, Las Vegas (04/May/2019)
Encore Beach Club, Wynn Las Vegas, US, Las Vegas (11/May/2019)
XS Nightclub, US, Las Vegas (16/May/2019)
Encore Beach Club, Wynn Las Vegas, US, Las Vegas (18/May/2019)

Artist Biography
Available in:
David Guetta (ur. 7 listopada 1967 w Paryżu) – francuski DJ i producent muzyczny, którego twórczość przeważa w dance i bigroom house, a dawniej house.
Jego matka ma korzenie marokańskie, a ojciec jest pochodzenia żydowskiego[1]. W wieku 14 lat zaczął miksować swoje pierwsze winyle, a pracę DJ-a rozpoczął w wieku lat 17[1]. W latach 1988–1990 pracował dla francuskiego Radia Nova[1]. Był współzałożycielem wytwórni Gum Records. W 2001 wydał swój pierwszy album studyjny zatytułowany Just a Little More Love, następnie w 2004 ukazała się płyta Guetta Blaster, a w 2007 Pop Life[1]. Guetta wystąpił w reklamie preparatu do układania włosów firmy L'Oréal. Jego singel "Love Don't Let Me Go (Walking Away)" pojawił się w reklamie samochodu Citroen C4. Piosenka "Money" stała się tłem w zwiastunie pasma programów na kanale Discovery. W 2008 Guetta został wybrany przez DJ Awards jako "Najlepszy DJ roku 2008".

W 2009 ukazał się nowy krążek zatytułowany One Love, na którym pojawiły się gwiazdy muzyki R&B - m.in. Kelly Rowland w utworach "When Love Takes Over", "It's the Way You Love Me" oraz "Choose". Akon – ("Sexy Bitch"), will.i.am ("On the Dancefloor" i "I Wanna Go Crazy") oraz Estelle ("One Love")[2].

Od kwietnia 2009 Guetta ma swój własny program radiowy na stacji radia internetowego RauteMusik. Emisja odbywa się w każdą sobotę. W Polsce audycja była emitowana w Radio Eska[3].

2 grudnia otrzymał pięć nominacji do Nagrody Grammy[4]. Był dwukrotnie nominowany za współpracę przy singlu "I Gotta Feeling", zespołu The Black Eyed Peas. Również album Guetty One Love był nominowany w kategorii "Best Electronic / Dance Album", a piosenka pochodząca z płyty "When Love Takes Over" zdobyła dwie nominacje "Best Dance Recording" i "Best Remixed Recording".

W 2010 roku David Guetta nagrał teledyski do "Commander", "Memories" i "Gettin' Over You" oraz utwory "Acapella" i "Club Can't Handle Me", który znajduje się na soundtracku do filmu Step Up 3D. Wyprodukował piosenkę dla Kelis pt. "Scream". W 2011 roku ukazała się piosenka również wyprodukowana przez Davida Guettę dla Leony Lewis[5].

Guetta wydał także reedycję poprzedniego albumu, zatytułowaną One More Love, która ukazała się 29 listopada 2010. Pierwszym singlem z płyty została piosenka "Who's That Chick?, nagrana wspólnie z barbadoską piosenkarką Rihanną[6].

W sierpniu 2011 roku ukazał się jego dwupłytowy album Nothing but the Beat. Pracował nad nim m.in. z Flo Ridą, Nicki Minaj, Usherem, Taio Cruzem, Ludacrisem oraz Avicii[7].


David Guetta na "One Love Tour" w Meksyku, styczeń 2010
20 października 2011 w wyniku głosowania ogłoszono Davida Guettę jako najpopularniejszego DJ-a świata według magazynu DJ Mag[8], natomiast w 2012 roku uplasował się na 4. miejscu w tym rankingu[9].

W Polsce występował cztery razy: 6 października 2007 na Sensation White we Wrocławiu[10], 7 czerwca 2008 na Global Gathering w Poznaniu[11], 28 lipca 2012 na Sunrise Festival w Kołobrzegu[12] oraz 15 czerwca 2014 roku na Orange Warsaw Festival w Warszawie[13].

17 września 2011 roku w paryskim Grand Rex Theater odbyła się premiera filmu dokumentalnego "Nothing But The Beat", będącego opowieścią o historii muzyki klubowej i niełatwej drodze na szczyt światowego przemysłu muzycznego. Głównym bohaterem produkcji jest David Guetta, ponadto w materiale pojawiają się artyści z którymi muzyk pracował w swojej karierze oraz jego ówczesna żona Cathy Guetta. Polska premiera filmu miała miejsce 20 października tego samego roku w Multikinie w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Rumi, Sopocie, Szczecinie oraz Poznaniu[14].

W listopadzie 2012 roku wyprodukował dwie piosenki "Phresh Out the Runway" oraz "Right Now" dla barbadoskiej piosenkarki Rihanny, które ukazały się na jej siódmym albumie studyjnym Unapologetic[15]. Ponadto w 2013 roku artysta został gościem specjalnym trasy koncertowej Diamonds World Tour[16].

W lutym tego samego roku muzyk wziął udział w akcji charytatywnej Organizacji Narodów Zjednoczonych na rzecz zwalczania głodu w Afryce. W tym celu zrealizowano teledysk do utworu "Without You (Sahel Hunger Crisis)", będącego nową wersją singla "Without You" z albumu Nothing but the Beat[17].

1 czerwca 2013 roku opublikowany został teledysk do utworu "Every Chance We Get We Run", nagranego we współpracy z Alesso oraz zespołem Tegan and Sara. Powstały materiał przygotował Michael Blank w ramach konkursu na oficjalny teledysk do tej piosenki[18].

20 stycznia 2014 roku ukazał się singel zatytułowany "Shot Me Down", w którym gościnnie wystąpiła piosenkarka Skylar Grey. Utwór powstał w oparciu o sample piosenki "Bang Bang (My Baby Shot Me Down)", amerykańskiej artystki Cher[19]. 17 marca tego samego roku odbyła się premiera utworu "Bad", zrealizowanego we współpracy z holenderskim duetem Showtek oraz australijską piosenkarką Vassy[20]. Jeszcze w tym samym roku ukazały się dwa single, pt. "Lovers on the Sun" współprodukowany przez Avicii oraz "Dangerous". Gościnnie w obu utworach swojego głosu użyczył Sam Martin[21][22].


Wide Thumb


Clearart


Fanart


Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by JohnnyBee: 06/Apr/18

External Links