Artist Name
Eminem
(6 users)

Data Complete
100%

Members
1 Male

Genre
Hip-Hop

Mood
Angry

Style
Urban/R&B

Origin
Detroit, Michigan, USA

Born

1972

Active
1996 to Present...

Alternate Name
Marshall Bruce Mathers III

Most Loved Tracks


Music Video Links


Upcoming Live Shows
| No upcoming Live Shows |

Artist Biography
Marshall Bruce Mathers III (ur. 17 października 1972 w St. Joseph), lepiej znany pod pseudonimem Eminem (stylizowany na EMINƎM), oraz jego alter ego Slim Shady – amerykański raper, producent oraz aktor. Członek amerykańskiej grupy hiphopowej D12 oraz część duetu hiphopowego z Detroit – Bad Meets Evil, który tworzy wraz z Royce da 5'9". Trzynastokrotny zdobywca Nagrody Grammy oraz laureat Oscara.

Eminem jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów na świecie, oraz najlepiej sprzedającym się artystą pierwszej dekady XXI wieku. Raper uznawany jest za jednego z najlepszych artystów wszech czasów przez wiele magazynów, włączając Rolling Stone który sklasyfikował go na 82. miejscu na liście 100 najlepszych artystów wszech czasów. Ten sam magazyn nazwał Eminema "Królem Hip Hopu". Wliczając twórczość z D12 oraz Bad Meets Evil, Eminem osiągnął 10 albumów Nr.1 na listach Billboard 200. Raper sprzedał ponad 100 milionów utworów na świecie, łącznie z 42 milionami utworów i 49 milionami albumów sprzedanych w USA.


Wide Thumb


Clearart


Fanart


Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked
Last Edit by zag: 18/Jan/18

External Links