Artist Name
Nicki Minaj
(3 users)



Members
1 Female

Genre
Hip-Hop

Mood
Excitable

Style
Urban/R&B

Origin
New York, USA

Born

1982

Active
2004 to Present...

Alternate Name
Onika Tanya Maraj

Most Loved
Pound The Alarm (1)
Starships (1)
Super Bass (1)
Right By My Side (feat. Chr (1)
Beez In The Trap (feat. 2 C (1)

Music Videos
Starships
Right Thru Me
The Night is Still Young
Did It on'em
Fly (feat. Rihanna)

Upcoming Shows
Philadelphia (01/Sep/18)
Philadelphia (01/Sep/18)
Baltimore (21/Sep/18)
Washington (23/Sep/18)
Detroit (26/Sep/18)

Artist Biography
Onika Tanya Maraj, mest kjent som Nicki Minaj (født 8. desember 1982 i Saint James i Trinidad og Tobago) er en amerikansk rapper og låtskriver. Nicki flyttet i ung alder til New York. I august 2009 signerte hun kontrakt hos Young Money Entertainment. I 2013 er hun en av dommerne i American Idol, sesong. Nicki begynte å gi ut små mixtapes, og i 2008 ble hun kåret til Female Artist of the Year på Underground Music Awards. I april 2009 ga hun ut enda en mixtape, Beam Me Up Scotty, som fikk positiv kritikk fra både BET og MTV. 22. november 2010 kommer Nickis første album ut, Pink Friday. Nickis første singel som ikke er med på albumet, «Massive Attack», ble utgitt i april, og musikkvideoen fikk gode kritikker fra både Monica Herrera (Billboard) og Chris Ryan (MTV). I august ga hun ut albumets første singel, «Your Love», som kom på 14. plass på Billboard Hot 100, 7. plass på Hot Hip Hop/Rap Songs-listen og 1. plass på Rap Songs-listen. Nicki ble den første kvinnelige musikeren som toppet listen uakompaniert siden 2002. I oktober ble hun den første artisten som fikk 7 sanger på Billboard Hot 100 samtidig.


Wide Thumb


Clearart


Fanart


Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked - Last Edit - 15/Feb/18

Data Complete
100%

External Links