Artist Name
Jack Johnson
(2 users)Members
1 Male

Genre
Pop

Mood
Relaxed

Style
Folk

Origin
Hawaii, USA

Born

1975

Active
---Present...

Most Loved
Better Together (1)
Banana Pancakes (1)
Sitting, Waiting, Wishing (1)
Breakdown (1)
Good People (1)

Music Videos
Better Together
If I Had Eyes
Banana Pancakes
At or With Me
From the Clouds

Upcoming Shows
Werchter (05/Jul/18)
St. Austell (05/Jul/18)
London (06/Jul/18)
Madrid (12/Jul/18)
Klam (21/Jul/18)

Artist Biography
Jack Johnson (ur. 18 maja 1975 na Hawajach) - muzyk, tekściarz, reżyser i surfer, który komercyjny sukces zawdzięcza swojemu debiutanckiemu, wydanemu w 2001 roku albumowi, Brushfire Fairytales. Zasłynął tworzeniem oryginalnej muzyki, będącej połączeniem folku, soft rocka, bluesa oraz muzyki akustycznej. W niektórych piosenkach Johnsona wyczuwalne są także wpływy muzyki Boba Dylana i Dave'a Matthewsa.
Johnson nauczył się surfingu i skateboardu od przyjaciela swojego ojca, Alexa Conella. W wieku 14 lat nauczył się gry na gitarze. Gdy miał 15 lat spotkał swoją pierwszą dziewczynę, Mayę Saxby-Jones, która, jak przyznał, zawsze miała wpływ na jego twórczość. Zainspirowany związkiem z Mayą, Jack zaczął rozwijać swoją muzyczną karierę[1]. Był profesjonalnym surferem dopóki nie uległ wypadkowi na Banzai Pipeline, w wyniku którego założono mu 150 szwów[2]. Wielu ludzi uważało, iż to w wyniku tego zdarzenia Jack zajął się muzyką. W wywiadzie dla magazynu Rolling Stone powiedział on jednak, że podjął decyzję o zerwaniu z zawodowym surfingiem tydzień przed wypadkiem. W wieku 17 lat stał się najmłodszym uczestnikiem, któremu udało się zakwalifikować do finału zawodów surferów. Ostatecznie nie wziął on udziału w etapie finałowym, gdyż został zdyskwalifikowany z konkursu. Wiarę w Johnsona utrzymywała tylko jego przyjaciółka Tessa, która umacniała Johnsona w przekonaniu, że wciąż może spełnić swoje marzenia. Wracając do zdrowia w szpitalu zajął się pisaniem tekstów i ćwiczeniem gry na gitarze.
Mimo to Jack nie myślał na poważnie o zawodowym zajęciu się szeroko pojętą sztuką, aż do czasu studiów na University of California w Santa Barbara. To tutaj spotkał również swoją przyszłą żonę, Kim.
Johnson zajmuje się obecnie nie tylko muzyką, ale także tworzy filmy o surferach i prowadzi działalność wspierającą ochronę środowiska.


Wide Thumb


Clearart


Fanart


Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked - Last Edit - 18/Jun/18

Data Complete
80%

Store Links
Buy Amazon