Artist Name
Eminem
(6 users)



Members
1 Male

Genre
Hip-Hop

Mood
Angry

Style
Urban/R&B

Origin
Detroit, Michigan, USA

Born

1972

Active
1996 to Present...

Alternate Name
Marshall Bruce Mathers III

Most Loved
Not Afraid (2)
Love the Way You Lie (2)
Stan (2)
The Real Slim Shady (1)
Without Me (1)

Music Videos
Not Afraid
Without Me
Cleanin Out My Closet
Like Toy Soldiers
Berzerk

Upcoming Shows
Indio (20/Apr/18)
Cambridge (25/May/18)
New York (01/Jun/18)
Manchester (07/Jun/18)
Dover (14/Jun/18)

Artist Biography
מרשל ברוס מאת'רס השלישי (באנגלית: Marshall Bruce Mathers III, נולד ב-17 באוקטובר 1972), המוכר בשם הבמה אמינם (Eminem) או האלטר אגו שלו סלים שיידי (Slim Shady), הוא זמר אמריקאי, מפיק מוזיקלי, שחקן, ואמן היפ הופ וראפ. אמינם התפרסם ב-1999 עם אלבומו השני פורץ הדרך, The Slim Shady LP, אשר זכה בפרס הגראמי בקטגוריית אלבום הראפ הטוב ביותר. האלבום השלישי שלו, The Marshall Mathers LP, הפך לאלבום הסולו הנמכר במהירות הרבה ביותר בהיסטוריה של ארצות הברית. אמינם צבר פופולריות במהירות עצומה, מה שהביא אותו להקים חברת תקליטים עצמאי בשם שיידי רקורדס, בו החתים את להקת D12, אשר חבריה הם חברי ילדות של אמינם.

האלבום The Marshall Mathers LP ואלבומו הרביעי The Eminem Show זכו גם הם בפרסי גראמי, מה שזיכה את אמינם באמן הראשון שזכה בפרס אלבום הראפ הטוב ביותר עבור שלושה אלבומי סולו ברציפות. בשנת 2010 זכה שוב בפרס גראמי עבור אלבומו Relapse, בכך צבר 11 פרסי גראמי בכל הקריירה שלו. ב-2003, הוא זכה בפרס השיר המקורי הטוב ביותר של האוסקר עבור השיר "Lose Yourself" מהסרט 8 מייל, שבו שיחק את הדמות הראשית. "Lose Yourself" כיכב במקום הראשון של מצעד ההיפ הופ במשך התקופה הארוכה ביותר.‏[1] ב-2004 הוציא את אלבומו החמישי Encore, איתו קיים מסע הופעות כלל עולמי בשנת 2005. בזמן מסע ההופעות, אמינם התמכר לתרופות שינה, והודיע באופן פתאומי על הפסקת מסע ההופעות ויציאה לגמילה, ובכך, למעשה, יצא להפסקה מהקריירה המוזיקלית. ב-15 במאי 2009 הוציא את אלבומו השישי, הראשון מאז 2004, האלבום נקרא Relapse. באותה תקופה, עם תום העשור הראשון של המאה ה-21, אמינם הוכרז כאמן המוכר ביותר של העשור בארצות הברית.‏[2] אמינם מכר מעל ל-80 מיליון אלבומים בכל העולם, מה שהופך אותו לאמן ההיפ הופ המוכר ביותר בעולם כולו.‏[3] בשנת 2010 אמינם הוציא את אלבומו השביעי Recovery. בשנת 2013 אמינם הוציא את אלבומו השמיני The Marshall Mathers LP 2

אמינם הוצב במקום ה-79 ברשימת 100 האמנים הגדולים בכל הזמנים של ה-VH1.‏‏[4] בנוסף, הוא הוצב במקום ה-82 ברשימת 100 האמנים הגדולים בכל הזמנים של מגזין המוזיקה רולינג סטון.‏[5] אם כוללים את עבודתו המשותפת עם להקת D12, לאמינם היו 7 אלבומים אשר כיכבו במקום הראשון של ה-Billboard 200.‏‏[6] ב-2010, MTV דירגה את אמינם במקום השביעי ברשימת עשרת אומני הפופ הגדולים ביותר בהיסטוריה.‏[7] אמינם גם זכה ב- 10 פרסי בילבורד, ו-10 פרסי VMA. בשנת 2010, במצעד השנה של גלגלצ, שירו "Love The Way You Lie" בו הוא מארח את ריהאנה, נבחר להיות שיר השנה, בדומה לשירו "Stan" בשנת 2000. כמו כן, הוא נבחר גם לזמר השנה. ב-2013 זכה בפרס אמן ההיפ הופ של השנה בטקס הEMA ובנוסף זכה בפרס האייקון על עבודתו.
אמינם נולד בסנט ג'וזף, במיזורי ב-17 באוקטובר 1972 בשם מרשל ברוס מאת'רס השלישי לאמו דבי נלסון ולאביו מרשל ברוס מאת'רס השני. אביו עזב את הבית זמן קצר לאחר שנולד, ואמינם גודל על ידי אמו. רוב ילדותו עברה עליו במעברים תכופים בין סנט ג'וזף לבין קנזס סיטי, עד שלבסוף בגיל 12 התיישבה משפחתו בפרבר של דטרויט שבמישיגן. בהיותו תלמיד תיכון, אמינם נקלע למריבה עם אחד מתלמידי בית הספר בו למד, והוא אושפז, ונזקק לשיקום ממושך. בעקבות הקטטה, נפגעה ראייתו של אמינם ומאז הוא נזקק למשקפיים. את מריבתו זו, הוא מתאר בשיר "Brain Damage" באלבום The Slim Shady LP.

בילדותו, הקשיב לאלבום "Licensed to Ill" של להקת ביסטי בויז, דודו רוני לקח אותו למועדוני ראפ, שעוררו את התעניינותו במוזיקת היפ הופ. אמינם נהג להסתובב עם מילונים והשווה מילים דומות באנגלית כדי ליצור חרוזים. פעולות אלו מינפו את הבנתו בראפ, ובעקבות כך אמינם סיגל לעצמו יכולות פריסטייל גבוהות ביותר, אותן ניצל ל"קרבות היפ הופ". בעקבות כך, אמינם נקרא "גאון" בסביבתו. בינתיים, נכשל אמינם בלימודיו, ובגיל 17 נשר מלימודיו בהיותו בכיתה י'.

בשנת 1991, התאבד דודו רוני בירייה מרובה ציידים בראשו. אמינם, שהיה מאוד קרוב לדודו רוני, לקח את המקרה בצורה קשה מאוד והסתגר בביתו ופיתח שנאה תהומית לאימו, והשמיץ אותה במשך שנים בשיריו, כאשר השיא היה בשיר "Cleanin' Out My Closet", בו הוא מאשים אותה שהרסה לו את הילדות עקב היותה מכורה לסמים. בבית השלישי של הקליפ באותו שיר, אמינם קובר את אימו.


Wide Thumb


Clearart


Fanart


Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked - Last Edit - 18/Jan/18

Data Complete
100%

Store Links
Buy Amazon