Artist Name
Depeche Mode
(3 users)Members
3 Male

Genre
Synthpop

Mood
Moody

Style
Rock/Pop

Origin
Basildon, England

Formed
1980

Most Loved Tracks
Waiting for the Night (2)
Enjoy the Silence (2)
Just Can't Get Enough (2)
Never Let Me Down Again (2)
Halo (1)

Music Videos
Where's the Revolution
World in My Eyes
People Are People
It's No Good
Everything Counts

Upcoming Live Shows
West Valley (23/Aug/17)
Denver (25/Aug/17)
Clarkston (27/Aug/17)
Tinley Park (30/Aug/17)
Uncasville (01/Sep/17)

Artist Biography
Depeche Mode – brytyjska grupa muzyczna z kręgu elektronicznego popu, która powstała w 1980 w Basildon w Wielkiej Brytanii. Nazwa grupy powstała na podstawie inspiracji francuskim magazynem mody, zasugerował ją Dave Gahan. Powstanie Depeche Mode poprzedzała grupa Composition of Sound.
W 2006 zespół zdobył statuetkę MTV Europe Music Awards w kategorii „najlepszy zespół”. W 1977 roku Vince Clarke (wokal, gitara) i Andrew Fletcher (bas) założyli zespół No Romance in China[2], w 1979 Clarke grał na gitarze w Plan razem z Robertem Marlow oraz Paulem Langwith[3]. Martin Gore (gitara), który na początku skłaniał się ku punk rockowi[4], wraz z Philipem Burdettem (wokal) grał w Norman and the Worms[5], w 1979 Gore, Clarke, Marlow i Paul Redmond utworzyli grupę The French Look. W marcu 1980 powstał zespół Composition of Sound w składzie Clarke (wokal, gitara), Gore (instrumenty klawiszowe), Fletcher (bas)[6].
Aby zarobić na instrumenty – syntezatory, Gore pracował jako urzędnik bankowy, a Fletcher jako agent ubezpieczeniowy[6]. W 1980 Clarke trafił na występ Dave Gahana, po którym złożył mu propozycję dołączenia do zespołu. Równocześnie została zmieniona jego nazwa na Depeche Mode, zaczerpnięta z francuskiego magazynu[7]. Martin Gore: "Depeche Mode oznacza to, jak szybko zmienia się moda. Lubię brzmienie tych słów”[8]. Pierwszy utwór grupy, "Photographic" został umieszczony na kompilacji Some Bizzare Album[6][7], następnie został nagrany jeszcze raz aby trafić na debiutancki Speak & Spell.


Fanart


Banner

Status
Unlocked - Last Edit - 21/Mar/17

Data Complete
100%

Store Links
Buy Amazon