Artist Name
Depeche Mode
(3 users)Members
3 Male

Genre
Synthpop

Mood
Moody

Style
Rock/Pop

Origin
Basildon, England

Active
1980 to Present...

Most Loved
Just Can't Get Enough (2)
Never Let Me Down Again (2)
Waiting for the Night (2)
Enjoy the Silence (2)
Sweetest Perfection (1)

Music Videos
Personal Jesus
Never Let Me Down Again
John the Revelator
Get the Balance Right
Freelove

Upcoming Shows
Moscow (25/Feb/18)
Mexico City (11/Mar/18)
Mexico City (13/Mar/18)
Bogota (16/Mar/18)
Lima (18/Mar/18)

Artist Biography
Depeche Mode – brytyjska grupa muzyczna z kręgu elektronicznego popu, która powstała w 1980 w Basildon w Wielkiej Brytanii. Nazwa grupy powstała na podstawie inspiracji francuskim magazynem mody, zasugerował ją Dave Gahan. Powstanie Depeche Mode poprzedzała grupa Composition of Sound.
W 2006 zespół zdobył statuetkę MTV Europe Music Awards w kategorii „najlepszy zespół”. W 1977 roku Vince Clarke (wokal, gitara) i Andrew Fletcher (bas) założyli zespół No Romance in China[2], w 1979 Clarke grał na gitarze w Plan razem z Robertem Marlow oraz Paulem Langwith[3]. Martin Gore (gitara), który na początku skłaniał się ku punk rockowi[4], wraz z Philipem Burdettem (wokal) grał w Norman and the Worms[5], w 1979 Gore, Clarke, Marlow i Paul Redmond utworzyli grupę The French Look. W marcu 1980 powstał zespół Composition of Sound w składzie Clarke (wokal, gitara), Gore (instrumenty klawiszowe), Fletcher (bas)[6].
Aby zarobić na instrumenty – syntezatory, Gore pracował jako urzędnik bankowy, a Fletcher jako agent ubezpieczeniowy[6]. W 1980 Clarke trafił na występ Dave Gahana, po którym złożył mu propozycję dołączenia do zespołu. Równocześnie została zmieniona jego nazwa na Depeche Mode, zaczerpnięta z francuskiego magazynu[7]. Martin Gore: "Depeche Mode oznacza to, jak szybko zmienia się moda. Lubię brzmienie tych słów”[8]. Pierwszy utwór grupy, "Photographic" został umieszczony na kompilacji Some Bizzare Album[6][7], następnie został nagrany jeszcze raz aby trafić na debiutancki Speak & Spell.


Clearart


Wide Thumb


Fanart


Banner


User Comments

enzo94 says: 4 years ago
The link to the twitter page is missing : https://twitter.com/depechemode


Status
Unlocked - Last Edit - 21/Mar/17

Data Complete
80%

Store Links
Buy Amazon