Artist Name
Depeche Mode
(3 users)Members
3 Male

Genre
Synthpop

Mood
Moody

Style
Rock/Pop

Origin
Basildon, England

Formed
1980

Most Loved
Just Can't Get Enough (2)
Never Let Me Down Again (2)
Waiting for the Night (2)
Enjoy the Silence (2)
Sister of Night (1)

Music Videos
Freelove
The Meaning of Love
Personal Jesus
Everything Counts
Clean

Upcoming Shows
Los Angeles (16/Oct/17)
Los Angeles (18/Oct/17)
Seattle (21/Oct/17)
Portland (23/Oct/17)
Vancouver (25/Oct/17)

Artist Biography
Depeche Mode – brytyjska grupa muzyczna z kręgu elektronicznego popu, która powstała w 1980 w Basildon w Wielkiej Brytanii. Nazwa grupy powstała na podstawie inspiracji francuskim magazynem mody, zasugerował ją Dave Gahan. Powstanie Depeche Mode poprzedzała grupa Composition of Sound.
W 2006 zespół zdobył statuetkę MTV Europe Music Awards w kategorii „najlepszy zespół”. W 1977 roku Vince Clarke (wokal, gitara) i Andrew Fletcher (bas) założyli zespół No Romance in China[2], w 1979 Clarke grał na gitarze w Plan razem z Robertem Marlow oraz Paulem Langwith[3]. Martin Gore (gitara), który na początku skłaniał się ku punk rockowi[4], wraz z Philipem Burdettem (wokal) grał w Norman and the Worms[5], w 1979 Gore, Clarke, Marlow i Paul Redmond utworzyli grupę The French Look. W marcu 1980 powstał zespół Composition of Sound w składzie Clarke (wokal, gitara), Gore (instrumenty klawiszowe), Fletcher (bas)[6].
Aby zarobić na instrumenty – syntezatory, Gore pracował jako urzędnik bankowy, a Fletcher jako agent ubezpieczeniowy[6]. W 1980 Clarke trafił na występ Dave Gahana, po którym złożył mu propozycję dołączenia do zespołu. Równocześnie została zmieniona jego nazwa na Depeche Mode, zaczerpnięta z francuskiego magazynu[7]. Martin Gore: "Depeche Mode oznacza to, jak szybko zmienia się moda. Lubię brzmienie tych słów”[8]. Pierwszy utwór grupy, "Photographic" został umieszczony na kompilacji Some Bizzare Album[6][7], następnie został nagrany jeszcze raz aby trafić na debiutancki Speak & Spell.


Fanart


Banner

Status
Unlocked - Last Edit - 21/Mar/17

Data Complete
100%

Store Links
Buy Amazon