Artist Name
Elton John
(2 users)



Members
1 Male

Genre
Pop

Mood
Excitable

Style
Rock/Pop

Origin
Pinner, Middlesex, England

Born

1947

Active
1969 to Present...

Alternate Name
Reginald Kenneth Dwight

Most Loved
I'm Still Standing (2)
Don't Let the Sun Go Down o (1)
Sad Songs (Say So Much) (1)
I Guess That's Why They Cal (1)
Candle in the Wind (single (1)

Music Videos
Sad Songs (Say So Much)
Sacrifice
I'm Still Standing
Believe
Your Song

Upcoming Shows
Las Vegas (25/Feb/18)
Las Vegas (27/Feb/18)
Las Vegas (01/Mar/18)
Las Vegas (02/Mar/18)
Las Vegas (28/Apr/18)

Artist Biography
Elton Hercules John (født Reginald Kenneth Dwight 25. mars 1947 i Pinner, Middlesex, England) er en britisk musiker, sanger og komponist. Hans singel «Candle in the wind» slo Bing Crosbys «White Christmas» som tidenes mestselgende singel.

Den kanadiske filmskaperen David Furnish og John og inngikk registrert partnerskap den 21. desember 2005, samme dag som slike partnerskap ble lovlig i Storbritannia. Han har fått en stjerne på Hollywood Walk of Fame og i 2000 ble han tildelt MusiCares Person of the Year.


Clearart


Wide Thumb


Fanart


Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked - Last Edit - 07/Jan/18

Data Complete
90%

Store Links
Buy Amazon