Artist Name
Elton John
(2 users)



Members
1 Male

Genre
Pop

Mood
Excitable

Style
Rock/Pop

Origin
Pinner, Middlesex, England

Born

1947

Active
1969 to Present...

Alternate Name
Reginald Kenneth Dwight

Most Loved
I'm Still Standing (2)
Candle in the Wind (single (1)
Your Song (1)
The King Must Die (1)
Take Me to the Pilot (1)

Music Videos
Sorry Seems to Be the Har
The One
Rocket Man
Candle in the Wind
Sad Songs (Say So Much)

Upcoming Shows
Las Vegas (25/Feb/18)
Las Vegas (27/Feb/18)
Las Vegas (01/Mar/18)
Las Vegas (02/Mar/18)
Las Vegas (28/Apr/18)

Artist Biography
Elton Hercules John, artiestennaam en later officiële naam van Reginald Kenneth Dwight (Pinner, Middlesex, 25 maart 1947), is een Engelse popzanger, componist en pianist. Na een carrière van 35 jaar waren er meer dan 250 miljoen opnames van hem verkocht,[1] waarmee hij een van de succesvolste artiesten aller tijden is. Van de remake van zijn single Candle in the Wind (origineel uit 1973) werden meer dan 37 miljoen kopieën verkocht. Van zijn singles belandden er 56 in de Amerikaanse Top-40, 16 in de Top-10, vier op de tweede plaats en negen op de eerste. Hij heeft zes Grammy Awards, een Academy Award, een Golden Globe en een Tony Award gewonnen. Zijn succes had een verregaande invloed op de popmuziek en zorgde ervoor dat de piano binnen de rock-'n-roll populair bleef. In 2004 haalde hij de 49e plaats in de lijst van grootste artiesten aller tijden van Rolling Stone.[2]
In 1994 werd Elton John toegelaten tot de Rock and Roll Hall of Fame. Sinds het einde van de jaren tachtig levert hij een hoge bijdrage aan de strijd tegen aids. Ook is hij een groot voorstander van de LGBT-beweging. In 1998 werd Elton John benoemd tot Knight Bachelor. In 2008 plaatste het tijdschrift Billboard hem op de derde plaats in de Billboard Hot 100 50th Anniversary Charts, waarmee Elton John volgens deze lijst de succesvolste mannelijke soloartiest ooit was.[3]


Clearart


Wide Thumb


Fanart


Banner


User Comments

No comments yet..


Status
Unlocked - Last Edit - 07/Jan/18

Data Complete
90%

Store Links
Buy Amazon